Neuvěřitelné! Švédové v Německu dohnali čtyřgólové manko

FOTO Unikátní kolaps Němců. Neuer a spol. zpackali zápas
Tohle si Joachim Löw za rámeček nedá. Němci po luxusní výhře v Irsku 6:1 vedli doma nad Švédskem už 4:0. Pak se ale stalo něco neuvěřitelného.
K obratu vývoje zavelel v 62. minutě gólem švédský kapitán Zlatan Ibrahimovič, který snížil na rozdíl tří branek. A Švédové pak namyšlené Němce dalšími třemi góly vrátili zpět na zem.
Za Němce se trefili dvakrát Klose, Mertesacker (na snímku) a Özil.
Za Švédy kontrovali Ibrahimovič, Lustig, Elmander a Rasmus Elm, který vyrovnávací branku na 4:4 v nastaveném čase pochopitelně slavil tak, jako by jeho tým vyhrál světový šampionát.
16. 10. 2012 22:50
Rusové v kvalifikaci porazili Ázerbájdžán až gólem z penalty 1:0.

Praha - Těžko uvěřitelným způsobem vybojovali fotbalisté Švédska v kvalifikaci o MS v Brazílii bod na půdě Německa.

Seveřané prohrávali ještě půl hodiny před koncem jednoznačně 0:4, jenže poté nasázeli uspokojeným domácím tři trefy během 14 minut a v nastavení dokonali šokující remízu 4:4 (video zde).

Konec vítězné jízdy Španělů

O remízovém výsledku se až v nastavení rozhodlo také ve šlágru Španělsko - Francie. Aktuální mistry Evropy i světa, kteří vyhráli 24 zápasů v řadě, poslal ve 25. minutě do vedení Ramos. Hosté však bojovali až do konce a ve třetí minutě nastaveného času se jim střídajícím Giroudem podařilo vyrovnat na konečných 1:1.

Na předpokládané vítězství nad Severním Irskem nedosáhli Portugalci. Alespoň remízu jim zajistil v 79. minutě Postiga.

Blízko nepříjemnému překvapení byli také Rusové. Lídr skupiny F se doma dlouho nedokázal gólově prosadit proti Ázerbájdžánu. Vysvobodila jej až Širokovem proměněná penalta šest minut před koncem.

Zápas v Polsku přeložen

Ve špatné startu do kvalifikace pokračuje Ukrajina. Pořadatel posledního Eura prohrál v Kyjevě s Černou Horou 0:1 a po třech utkáních ve skupině H má na kontě pouze dva body.

Ke kuriózní situaci došlo ve Varšavě, kde se měl hrát duel Polska s Anglií. Přes vytrvalý déšť pořadatelé nezatáhli střechu, a zápas byl tak kvůli nezpůsobilému terénu přeložen na středu.

První porážku si připsali Slováci, když doma nestačili na Řeky, jímž podlehli 0:1.

Utkání kvalifikace na MS 2014 ve fotbale:

Skupina A:

Makedonie - Srbsko 1:0 (0:0)
Branka: 59. Ibraimi z pen. Rozhodčí: Nijhuis (Niz.). ČK: 59. Tomovič (Srb.).

Belgie - Skotsko 2:0 (0:0)
Branky: 69. Benteke, 71. Kompany. Rozhodčí: Hagen (Nor.).

Chorvatsko - Wales 2:0 (1:0)
Branky: 27. Mandžukič, 58. Eduardo. Rozhodčí: Tudor (Rum.).

Itálie - Dánsko 3:1 (2:1)
Branky: 33. Montolivo, 37. De Rossi, 54. Balotelli - 45. Kvist. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). ŽK: De Rossi, De Sanctis - Kvist, Stokholm, Bendtner. ČK: 46. Osvaldo (It.).

Itálie: De Sanctis - Abate, Barzagli, Chiellini, Balzaretti - De Rossi, Pirlo, Marchisio (74. Candreva) - Montolivo (85. Giaccherini) - Osvaldo, Balotelli (89. Destro). Trenér: Prandelli.
Dánsko: Andersen - Stokholm, Agger, Kjaer, Silberbauer (72. Lorentzen) - Kvist (60. Kahlenberg), Jacobsen - Rommedahl, Eriksen, Krohn-Dehli (84. Poulsen) - Bendtner. Trenér: Olsen.

Rakousko - Kazachstán 4:0 (1:0)
Branky: 24. a 63. Janko, 71. Alaba, 90.+2 Harnik. Rozhodčí: Kehlet (Dán.).

Faerské ostrovy - Irsko 1:4 (0:0)
Branky: 68. Hansen - 46. Wilson, 53. Walters, 73. vlastní Justinussen, 88. O'Dea. Rozhodčí: Jemini (Alb.).

Německo - Švédsko 4:4 (3:0)
Branky: 8. a 15. Klose, 39. Mertesacker, 56. Özil - 62. Ibrahimovic, 64. Lustig, 76. Elmander, 90.+2 Elm. Rozhodčí: Proenca (Portug.).

Maďarsko - Turecko 3:1 (1:1)
Branky: 31. Koman, 50. Szalai, 57. Gera z pen. - 22. Erding. Rozhodčí: Orsato (It.).

Rumunsko - Nizozemsko 1:4 (1:3)
Branky: 40. Marica - 9. Lens, 29. Martins Indi, 45.+1 Van der Vaart z pen., 86. Van Persie. Rozhodčí: Thomson (Skot.).

Andorra - Estonsko 0:1 (0:0)
Branka: 57. Oper. Rozhodčí: Meckarovski (Mak.).

Island - Švýcarsko 0:2 (0:0)
Branky: 65. Barnetta, 79. Gavranovic. Rozhodčí: Kelly (Ir.).

Albánie - Slovinsko 1:0 (1:0)
Branka: 36. Roshi. Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Kypr - Norsko 1:3 (1:1)
Branky: 42. Aloneftis - 45. Hangeland, 81. Elyounoussi z pen., 83. King. Rozhodčí: Gil (Pol.).

1. Švýcarsko 4 3 1 0 7:1 10
2. Norsko 4 2 1 1 6:5 7
3. Albánie 4 2 0 2 5:5 6
4. Island 4 2 0 2 4:4 6
5. Slovinsko 4 1 0 3 3:6 3
6. Kypr 4 1 0 3 4:8 3