Rosický konečně hrál za Arsenal. Přispěl k pohárové výhře

26. 1. 2013 18:45
Tomáš Rosický poprvé od 8. prosince hrál za Arsenal. Londýnskému klubu pomohl k vítězství 3:2 nad druholigovým Brightonem.
Tomáš Rosický dnes po téměř dvou měsících nastoupil v základní sestavě Arsenalu. | Foto: Reuters

Londýn - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický vyléčil zranění lýtka a poprvé od 8. prosince nastoupil v soutěžním zápase za Arsenal.

Dvaatřicetiletý záložník pomohl ve čtvrtém kole Anglického poháru k výhře londýnského celku 3:2 nad druholigovým Brightonem.

Rosický v této sezoně v dresu "Kanonýrů" kvůli zdravotním problémům zasáhl teprve do pátého utkání. Bývalý hráč Sparty a Dortmundu po čtvrthodině rozjel akci, kterou po přistrčení Podolského zakončil umístěnou ranou Giroud.

Francouzský útočník po Barnesově vyrovnání strhl na začátku druhého poločasu podruhé vedení na stranu hostů, ale Ulloa krátce nato opět vyrovnal. O výhře Arsenalu, za který odehrál Rosický 69 minut, rozhodl až pět minut před koncem střídající forvard Walcott.

Velkou ostudu si uřízl účastník Premier League Norwich, jenž doma podlehl Lutonu z páté nejvyšší soutěže 0:1. Takový scénář se v FA Cupu odehrál naposledy před čtyřiadvaceti lety.