Revoluce! Góly v Premier League bude hlídat Jestřábí oko

ČTK ČTK
8. 8. 2013 18:00
Anglická Premier League bude od nové sezony první fotbalovou ligou, která bude využívat systém na určení, zda míč přešel brankovou čáru.
V tomto momentu by v nové sezoně Premier League už měl rozhodčím svítit na hodinkách signál "gól"
V tomto momentu by v nové sezoně Premier League už měl rozhodčím svítit na hodinkách signál "gól" | Foto: Reuters

Londýn - Anglická Premier League bude od nové sezony první fotbalovou ligou, která bude využívat systém na určení, zda míč přešel brankovou čáru.

Jedna z nejsledovanějších evropských soutěží začne i s technologickou novinkou 17. srpna.

Rozhodčím v Premier League bude pomáhat britský systém Hawk-Eye (Jestřábí oko), který se už využívá v tenisu a kriketu. Pokud míč přejde brankovou čáru, měl by to systém oznámit sudím do sekundy textovou zprávou "gól", která se objeví na jejich hodinkách.

Jestřábí oko bude za brankami všech 20 ligových stadionů využívat sedm kamer. Bude také v akci v neděli ve Wembley v tradičním duelu o Community Shield mezi mistrovským Manchesterem United a vítězem poháru Wiganem.

Podle agentury Reuters došlo v 380 zápasech minulé sezony Premier League k 31 kontroverzním situacím na brankové čáře. Ve třech případech sudí rozhodli chybně.

Technologii na hlídání brankové čáry vyvinula i německá společnost GoalControl, jejíž systém byl testován na červnovém Poháru FIFA v Brazílii.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Mimořádná dodávka 100 000 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech dorazí do ČR příští týden, uvedl premiér Babiš. Dávky přenechaly Česku ostatní státy EU

Zdroj: ČTK
Další zprávy