5. 3. 2008 22:35
Petr Čech se zranil a nenastoupil do Ligy mistrů
Mancini z AS Řím (vlevo) v souboji o míč se Salgadem z Realu Madrid
Mancini z AS Řím (vlevo) v souboji o míč se Salgadem z Realu Madrid | Foto: Reuters

Madrid/Londýn - Trápení Realu Madrid v Lize mistrů pokračuje. Španělský mistr nestačil ani ve středeční odvetě na AS Řím a počtvrté za sebou vypadl v osmifinále.

Naopak favorizovaná Chelsea souboj s řeckým Olympiakosem Pireus zvládla, ale ještě před utkáním ztratila Petra Čecha.

Český brankář se zranil před začátkem střetnutí na tréninku a mezi třemi tyčemi ho nahradil Carlo Cudicini. Italský gólman vychytal proti řeckému týmu čisté konto, londýnský klub vyhrál 3:0.

Chelsea vstoupila do zápasu ve strhujícím tempu. Hned po pěti minutách se poprvé prosadila, když Michael Ballack vyskočil nejvýše na Lampardův centr a hlavičkou překonal Nikopolidise.

Londýnský celek byl nadále aktivnějším týmem, ale kromě převahy ve středu hřiště z tlaku nic nevzešlo. Až v 25. minutě se měnilo skóre podruhé a opět u toho byla stejná dvojice. Střelu německého reprezentanta řecký gólman zlikvidoval, ale na následnou dorážku Franka Lamparda již byl krátký.

Krátce po začátku druhého poločasu přidal Salomon Kalou třetí gól. A bylo hotovo, Olympiakos se nezmohl na pořádnou odpověď a jeho ofenzivní pokusy končily daleko před vápnem. "Blues" vyhráli 3:0 a postoupili do čtvrtfinále.

Avram Grant mohl být po utkání spokojen. Tedy až na zranění Petra Čecha, který má podle prvních informací poraněný kotník a může chybět tři týdny.

AS Řím překvapilo i podruhé

Real Madrid nezlomil v souboji proti AS Řím prokletí Ligy mistrů, ve které se mu v poslední době vůbec nedaří. Ve středu nesmazal ztrátu z úvodního zápasu a prohrál i na vlastním stadionu San Barnabeu 1:2.

Dlouho se čekalo na to, až jeden či druhý klub předvede pohlednou akci s přesným zakončením. Oba celky trefily jen brankovou konstrukci, AS Řím v 18. minutě Aquilanim, Real pak zkraje druhé půle.

Aquilani fauloval Diarru těsně před vápnem a z přímého kopu orazítkoval Julio Baptista spojnici tyče a břevna.

Oba týmy přišly z kabin s naprosto odlišnými taktickými povely. V úvodní části si fotbalisté Bílého baletu hlídali soupeře a na obou stranách vládly spíše defenzivy. Jenže v druhé pětačtyřicetiminutovce Real musel zabrat a také to bylo vidět.

Kdo však odhadoval, že první gól vstřelí domácí, musel být překvapen. V 73. minutě šokoval španělskou metropoli Taddei. Krátce nato vyrovnal na 1:1 Raúl, jenže to z pohledu Realu mnoho neřešilo.

Svěřenci Bernda Schustera potřebovali ještě jeden gól a to se jim nepodařilo. Naopak, AS Řím přidalo v nastavení pojistku, když Vučinič zmrazil veškeré naděje Madridu.

Poslední středeční zápas byl podobně jako o den dříve rozhodnut až v penaltovém rozstřelu. Porto sice vyhrálo odvetu nad Schalke 1:0, ale potom Portugalci nezvládli pokutové kopy a do čtvrtfinále jde německý vícemistr.

Tým z Pyrenejského poloostrova potřeboval vstřelit brankáři Neuerovi minimálně jeden gól, což se mu podařilo až pět minut před koncem. Kýženou trefu zaznamenal Lisandro Lopéz.

V prodloužení měl na svých kopačkách rozhodnutí Quaresma, ale sám před gólmanem zaváhal. V následném rozstřelu si podobně vedli Bruno Alves a Lisandro Lopéz. Naopak střelci Schalke byli bezchybní a mohli se začít radovat.

Kompletní osmičku čtvrtfinalistů doplní v úterý 11. března lepší z dvojice Inter Milán - Liverpool (první zápas 0:2).

FC Chelsea - Olympiakos Pireus 3:0
Branky: 5. Ballack, 25. Lampard, 48. Kalou. První zápas: 0:0

Real Madrid - AS Řím 1:2
Branky: 75. Raúl - 73. Taddei, 90. Vučinič. První zápas: 1:2

FC Porto - Schalke 04 1:0, na penalty 1:4
Branka: 86. Lisandro Lopéz. První zápas: 0:1