Raúl je už třetí nejlepší střelec La Ligy. Dal 228 gólů

25. 4. 2010 11:25
Útočník Realu přispěl k výhře nad Zaragozou
Raúl slaví gól
Raúl slaví gól | Foto: Reuters

Madrid - Útočník Realu Madrid Raúl González se díky sobotnímu gólu do sítě Zaragozy zařadil na třetí místo historické tabulky střelců španělské Primera división.

Po zásahu na stadionu La Romareda v Zaragoze, kde si před 16 lety připsal i svůj ligový debut, má na kontě 228 branek. K předstihnutí prvního Telma Zarry by potřeboval ještě 24 gólů.

K historickému zásahu z 50. minuty utkání přitom v sobotu vůbec nemuselo dojít. "Bolel mě kotník a hlásil jsem se o střídání už v předchozím přerušení, ale měl jsem štěstí a zůstal jsem. Vždy je krásné přijet na tento stadion," prohlásil šťastný střelec.

Do vítězného zápasu v Zaragoze (2:1), díky kterému si Real udržel jednobodovou ztrátu na Barcelonu v čele tabulky, naskočil rodák z Madridu v 16. minutě, kdy vystřídal zraněného Rafaela van der Vaarta. Krátce po své brance uvolnil místo Karimu Benzemovi.

Raúl ve španělské lize debutoval 28. října 1994, kdy ho jako sedmnáctiletého mladíka vytáhl z B-týmu trenér Jorge Valdano. V prvním týmu Realu už získal šestkrát ligový primát a třikrát zvítězil v Lize mistrů.