PSG nezvítězil ani v druhém kole francouzské ligy, Mbappého gól nestačil

19. 8. 2023 23:46

Fotbalisté Paris Saint Germain nezvítězili ani v 2. kole francouzské ligy, v Toulouse remizovali 1:1. Za PSG skóroval navrátilec do sestavy Mbappé.

Francouzský útočník, který byl po bezbrankové remíze s Lorientem v úvodním kole opět zařazen do sestavy francouzského mistra, se na hřiště dostal až v 51. minutě. Hned po deseti minutách však prokázal svou užitečnost, když vybojoval pro PSG penaltu a sám ji proměnil.

Tři minuty před koncem dostali výhodu pokutového kopu i domácí fotbalisté a Abuchlál také uspěl.

Mbappé byl na začátku sezony vyřazen z týmu, protože nechce prodloužit smlouvu, která mu vyprší po sezoně. Klubu hrozí, že o svou nejdražší hvězdu přijde zadarmo. PSG proto chtělo střelce gólů prodat už v tomto přestupovém období, ale Mbappé odmítl nabídku 700 milionů eur za rok, kterou dostal ze Saúdské Arábie.

Francouzská fotbalová liga - 2. kolo:

Lyon - Montpellier 1:4 (69. Lacazette - 39. a 66. al-Tamarí, 28. Nordin, 89. Adams), Toulouse - Paris St. Germain 1:1 (85. Abuchlál z pen. - 62. Mbappé z pen.).

1. Montpellier 2 1 1 0 6:3 4
2. Marseille 2 1 1 0 4:3 4
3. Toulouse 2 1 1 0 3:2 4
4. Rennes 1 1 0 0 5:1 3
5. Monako 1 1 0 0 4:2 3
6. Brest 1 1 0 0 3:2 3
7. Štrasburk 1 1 0 0 2:1 3
8. Paris St. Germain 2 0 2 0 1:1 2