Přehnaná reakce? Duel Nice s Marseille přerušili kvůli dvěma homofobním transparentům

29. 8. 2019 7:51
Středeční utkání třetího kola francouzské ligy mezi fotbalisty Nice a Marseille bylo kvůli homofobním transparentům na tribunách na několik minut přerušeno.
Jeden z homofobních transparentů
Jeden z homofobních transparentů | Foto: Internet

Středeční utkání třetího kola francouzské ligy mezi fotbalisty Nice a Marseille bylo kvůli homofobním transparentům na tribunách na několik minut přerušeno. Zápas se nakonec dohrál a hostující Olympique si po vítězství 2:1 připsal první výhru v sezoně.

Rozhodčí přerušil utkání v prvním poločase, kdy domácí fanoušci rozvinuli dva transparenty. Na prvním uráželi nového majitele Nice a na druhém kritizovali francouzský svaz kvůli zpřísnění bezpečnostních podmínek na stadionech, mezi které mimo jiné patří i oplocení některých sektorů.

"Přece nebudeme zastavovat hru pokaždé, když nějací idioti něco provedou," citovala agentura AP záložníka Nice Wylana Cypriena. "Jsem proti jakékoliv diskriminaci, ať už je to homofobie nebo rasismus, ale kvůli něčemu takovému by se zápasy přerušovat neměly. To je hloupost," prohlásil.

Ve Francii nejde o první prohřešek proti novým pravidlům, v jejichž rámci vedení svazu dokonce uvažovalo i o vytvoření seznamu zakázaných slov na stadionech. Nedávno byl kvůli homofobním pokřikům na několik minut přerušen duel druhé ligy mezi Nancy a Le Mans.

Aktualizováno před 22 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.