Pohádka pokračuje, Bradford nakročil do finále poháru

9. 1. 2013 7:09
Bradford - Aston Villa (radost domácího Roryho McArdleho)
Bradford - Aston Villa (radost domácího Roryho McArdleho) | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Bradfordu ze čtvrté ligy pokračují i po dalším utkání se soupeřem z nejvyšší soutěže v senzačním tažení anglickým Ligovým pohárem.

V prvním semifinále Ligového poháru porazili 3:1 prvoligovou Aston Villu a navázali na nedávné triumfy na Wiganem a Arsenalem.

"Ukázali jsme naši kvalitu a dokázali si, že můžeme hrát i s týmy z Premier League. Jít do odvety s vedením je fantastické," řekl Nahki Wells, který poslal Bradford v 17. minutě do vedení.

branku domácích přidal v 77. minutě Rory McArdle. Aston Ville se sice podařilo snížit osm minut před koncem po trefě Andrease Weimanna, výhru outsidera ale v 88. minutě zpečetil Carl McHugh.

Pokud Bradford zvládne 22. ledna odvetu, může stát prvním finalistou Ligového poháru ze třetí a nižší soutěže od roku 1971, kdy si o trofej zahrála tehdy třetiligová Aston Villa.