Plzeň je nebezpečný soupeř, varuje trenér Rapidu Vídeň

ČTK ČTK
21. 10. 2015 15:16
Trenér Rapidu Vídeň Zoran Barišič před vzájemným utkáním v Evropské lize varuje před silou Plzně. "Je to velmi nebezpečný soupeř a čeká nás hodně zajímavý zápas. Ofenzivní řada Plzně je hodně kvalitní, mají rychlé hráče, kreativní, ale i v obraně jsou dobří. Dá se říct, že je to kompletní tým bez větší slabiny. Není to tady v Rakousku tak známý tým, ale já ho sledoval a vím, co nás čeká," řekl Barišič na tiskové konferenci.
Zoran Barišič
Zoran Barišič | Foto: Reuters

Vídeň - Ačkoli fotbalisté Plzně nejsou v Rakousku tak známým týmem jako pražská Sparta, trenér Rapidu Vídeň Zoran Barišič si je vědom síly čtvrtečního soupeře v Evropské lize. Plzeň považuje za velmi nebezpečný a také zkušenější tým, věří ale, že jeho svěřenci navážou na dvě předchozí výhry a přiblíží se postupu. Pomoci by k tomu měli i fanoušci, kterých se v ochozech stadionu Ernsta Happela očekává 38 tisíc.

"Je to velmi nebezpečný soupeř a čeká nás hodně zajímavý zápas. Ofenzivní řada Plzně je hodně kvalitní, mají rychlé hráče, kreativní, ale i v obraně jsou dobří. Dá se říct, že je to kompletní tým bez větší slabiny. Není to tady v Rakousku tak známý tým, ale já ho sledoval a vím, co nás čeká," řekl Barišič na tiskové konferenci.

S plzeňským trenérem Karlem Krejčím se shoduje v tom, že Plzeň i Rapid jsou si hodně podobní. Jak na úrovni klubu, tak i předváděnou hrou. "Hrajeme proti mužstvu, které má stejně postavenou hru jako my. Také sází na rychlý přechod do útoku a aktivní presink. Rozdíl bych viděl hlavně v tom, že Plzeň má více zkušeností a některé situace řeší lépe. Myslím, že se ale dá kvalitou srovnávat s námi, Austrií i Salcburkem," dodal Barišič.

Jsou to rozhodující zápasy

Moc dobře si uvědomuje, že čtvrteční zápas může být pro vývoj skupiny rozhodující. Pokud by totiž Rapid vyhrál, dostal by Plzeň do velkých problémů.

"Je to hodně důležitý zápas. S Plzní bychom měli hrát o 2. místo ve skupině a tyto zápasy budou rozhodující. Je potřeba, abychom navázali na výkon z Minsku a podali stoprocentní výkon jak po fyzické, tak i psychické stránce, aby se neopakoval výpadek z posledního utkání," připomněl překvapivou prohru 1:2 na hřišti Wolfsburgu.

V posledních pěti zápasech dal Rapid vždy jeden gól, proto si Barišič uvědomuje, že je třeba, aby proti Plzni fungovala dobře obrana. "Jeden gól nám bude stačit, jen pokud bude defenziva fungovat dobře. Vím, že směrem dopředu to v posledních zápasech nebylo ono, útočníci tolik gólů nedávají, přeci jen Jelič (letní posila ze Žiliny) se s týmem stále ještě sehrává. Ale je jedno, kdo dává góly, hlavně když nějaký dáme," dodal Barišič.

38 000 diváků v hledišti

Rapid bude spoléhat i na své fanoušky. Den před utkáním už je prodáno 34.800 vstupenek a organizátoři očekávají, že se dostanou až na 38 tisíc. To by bylo více než na předchozí domácí zápas s Villarrealem. A to i díky tomu, že tři tisíce míst by měli zabrat příznivci Plzně.

"Soupeř je opravdu dobrý, je hodně nebezpečný dopředu, proto budeme muset předvést dobrý výkon. A věřím, že nám k tomu pomůže i náš dvanáctý hráč v podobě fanoušků," řekl kapitán Steffen Hofmann.

Mezi hosty na stadionu by měli být i bývalí čeští hráči Rapidu Antonín Panenka, Marek Kincl, Radek Bejbl a René Wágner, kteří přijali pozvání. Momentálně však čeští hráči z rakouské ligy zmizeli. "Těžko říct, proč tu nyní nejsou. Zřejmě jsou nyní čeští hráči asi drazí. My každopádně máme v české lize několik hráčů, které dlouhodobě sledujeme. Jmenovat ale nebudu," dodal Barišič.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy