Plzeň deklasovala Ústí pěti góly a přiblížila se titulu

3. 4. 2011 21:30
Ústí - Plzeň 0:5, Brno - Teplice 0:1
Fotbalisté Plzně se radují ze vstřelení gólu.
Fotbalisté Plzně se radují ze vstřelení gólu. | Foto: ČTK

Teplice - Fotbalisté Plzně vyhráli ve 22. kole první ligy v Teplicích nad Ústím nad Labem 5:0 a opět se přiblížili k mistrovskému titulu. Na druhou Spartu už mají na čele náskok osmi bodů.

Naopak nováček z Ústí se přiblížil k sestupu do druhé ligy. Na čtrnáctou příčku, která patří Českým Budějovicím, ztrácí už šest bodů. Jihočeši totiž v záchranářském derby doma remizovali 0:0 se Slováckem.

Dva body už na České Budějovice ztrácí patnácté Brno, které na domácím hřišti podlehlo Teplicím 0:1.

Sparta prohrála i v Jablonci, obhajoba je v nedohlednu
VIDEO Naštvaní sparťané: Rozhodčí zápas nezvládli!
Chuligáni ´zapalovali´ hřiště. Celá Sparta jim děkovala

Šestibodový náskok na Brno si vytvořili fotbalisté Slavie a Hradce Králové, kteří se ve vzájemném zápase v Praze rozešli bez branek. Zopakovali tak výsledek ze vzájemného zápasu v Hradci.

Slavia tak neprohrála ani v pátém zápase na jaře, Hradec naopak zastavil sérii pěti venkovních porážek za sebou a na Slavii bodoval vůbec poprvé v historii samostatné ligy.

Plzeň rozhodla o výhře už do poločasu

Plzeň rozhodla o výhře v Teplicích, kde má Ústí v této sezoně domácí prostředí, na konci prvního poločasu.

Marek Bakoš

Už ve třetí minutě se trefil slovenský útočník Bakoš, když hrudí usměrnil za záda brankáře Vorla Jiráčkův centr po rohovém kopu. Hned vzápětí mohl srovnat domácí útočník Krbeček, jehož sražený pokus jen těsně minul branku gólmana Pavlíka.

Ve 40. minutě pomohl Západočechům k uklidnění brankář Vorel, který při odkopu trefil Bakoše, míč se snesl před prázdnou branku a slovenský útočník snadno skóroval.

V nastavení první půle pak Plzeň definitivně pojistila svou výhru. Petržela, který hrál poprvé po třízápasovém disciplinárním trestu, napálil míč pod břevno po Rezkově centru z levé strany.

V závěrečné desetiminutovce pak skóre navršili Bystroň, který po Petrželově přihrávce z pravé strany skóroval do odkryté branky, v podobné pozici nezaváhal ani Ďuriš.

Budějovice nevyhrály poosmé v řadě

Brno, které potřebovalo k odpoutání ze sestupových příček bezpodmínečně vyhrát, sice mělo proti Teplicím až na úvodní půlhodinu převahu, tu však gólově vyjádřit nedokázalo.

Antonín Rosa
Antonín Rosa | Foto: FK Teplice

Pět minut před koncem se naopak po rohovém kopu prosadil Rosa, který nedal hlavičkou brankáři Krbečkovi žádnou šanci. Tepličtí, kteří v Brně už téměř osm let neprohráli, se tak v tabulce vrátili na šesté místo. Na čtvrtou Olomouc pak ztrácejí už jen tři body.

V záchranářském duelu mezi Českými Budějovicemi a Slováckem diváci gól neviděli. Jihočeši tak nevyhráli už osmý zápas v řadě, a nevyužili tak šance dostat se v tabulce před svého soupeře.

Slovácko čeká na výhru o jeden zápas méně.

FK Ústí nad Labem - FC Viktoria Plzeň 0:5 (0:3)
Branky: 3. a 40. Bakoš, 45.+1 Petržela, 82. Bystroň, 90. Ďuriš. Rozhodčí: Adámek - Slavík, Santarius. Bez ŽK. Diváci: 2114.
Ústí n.L.: Vorel - Dreksa (83. Hyčka), Polák, Valenta, Dvořák - Stožický, Doležal (59. Volek), Vrtělka, Martykán, Jindráček - Krbeček. Trenér: Habanec.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň (85. Brezinský), Jiráček - Trapp, Horváth - Petržela, Kolář, Rezek (71. Fillo) - Bakoš (57. Ďuriš). Trenér: Vrba.

FC Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 85. Rosa. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Kovařík. ŽK: Husár - Rosa. Diváci: 3255.
Brno: Krbeček - Husár (90. Šamánek), Migliorini, Mitrovič, Hamouz - Borek, Dostálek (75. Folprecht), Simerský, Rýdel, Střeštík (68. Rabušic) - T. Došek. Trenér: Večeřa.
Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Vondrášek (73. Lácha), Čajič, Ljevakovič, Jungr (59. Mareš) - Vachoušek (77. L. Došek), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Možíš - Lhoták, Lakomý. ŽK: Nitrianský - Kordula, Volešák, Szmek. Diváci: 2659.
Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Lengyel, Žižka, Vulin (74. P. Mezlík) - Nitrianský, Otepka, Čirkin, Benát (62. Hudson) - Ondrášek, Stráský (85. Pecka). Trenér: Šilhavý.
Slovácko: Motalygo - Kuncl, Kordula, R. Mezlík, Kubáň - Fujerik, V. Valenta, Perůtka, Urbánek - Volešák (59. J. Valenta), Švancara (85. Szmek). Trenér: Soukup.

Slavia Praha - FC Hradec Králové 0:0
Rozhodčí: Kovařík - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Čelůstka, Pospěch - Klapka, Mišinský, P. Černý. Diváci: 6291.
Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Kaufman - Hora (80. M. Černý), Janda (60. Milutinovič), Jarolím, Koreš - Kisel - Pospěch. Trenér: Petrouš.
Hradec: Lindr - Pávek, Chleboun, Kasálek - Rezek, Fischer, Klapka (57. Hochmeister), Poděbradský (83. Karal) - Mišinský (62. P. Černý), Dvořák, Pilař. Trenér: Kotal.