5. 10. 2008 23:15
Barcelona - Atletico 6:1, Villarreal - Betis 2:1
Samuel Eto´o vstřelil dvě branky
Samuel Eto´o vstřelil dvě branky | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Barcelony nechali zapomenout na rozpačité výsledky z úvodu sezony a v sobotním šestém kole španělské La Ligy rozstříleli na Nou Campu Atlético Madrid 6:1.

O vývoji utkání bylo prakticky rozhodnuto už po osmi minutách hry, kdy si svěřenci Josepa Guardioly vypracovali tříbrankový náskok. Ten sice brzy snížil ještě hostující Maxi Rodriguez, ale domácí hráči uklidnili své fanoušky do přestávky dalšími dvěma zásahy.

A když se po přestávce trefil i Thierry Henry, svítil na ukazateli po devadesáti minutách jasný stav 6:1.

V barvách poraženého týmu odehrál celý zápas český reprezentant Tomáš Ujfaluši, jenž obdržel v dvaapadesáté minutě žlutou kartu. Debaklu ovšem nezabránil.

Do čela nejvyšší soutěže se po sobotě dostal Villarreal, který zdolal zásluhou dvou slepených gólů z druhého poločasu Betis Sevillu 2:1. Z prvního místa jej však v neděli sesadila Vallencia, která vyhrála ve Valladolidu 1:0.

Mistrovský Real si připsal druopu bodovou ztrátu, když v neděli doma remizoval 2:2 s Espanyolem a patří mu pátá příčka. Za obhájce titulu musel dvakrát srovnávat útočník Raúl.

Plašil dostal červenou

V neděli se ve Španělsku nedařilo ani Jaroslavu Plašilovi. Jeho Osasuna prohrála 0:1 se Santanderem a už 366 minut čeká na vstřelený gól.

Český reprezentant navíc dostal ve 39. minutě červenou kartu a jeho tým v početním oslabení inkasoval rozhodující gól.

Plašil byl vyloučen za hraní rukou ve zdi při přímém kopu.