Petrouš: Srdcaře jako Rajnoch potřebujeme, ale je to na něm

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
19. 7. 2013 13:56
Slavia má před pátečním startem nové ligové sezony proti Baníku Ostrava problémy ve středu obrany. Po odchodu Davida Hubáčka a zranění Martina Dobrotky má Slavia nedostatek stoperů.
Jan Rajnoch by byl podle Michala Petrouše ideální posilou pro Slavii. Někdejší reprezentant si však shání zahraniční angažmá.
Jan Rajnoch by byl podle Michala Petrouše ideální posilou pro Slavii. Někdejší reprezentant si však shání zahraniční angažmá. | Foto: Sport

Praha - Minulou sezonu dohráli fotbalisté pražské Slavie na vítězné vlně, což by rádi zúročili i v úvodu té nadcházející.

Sedmý tým posledního ročníku Gambrinus ligy má však před pátečním startem nové ligové sezony proti Baníku Ostrava problémy ve středu obrany. Po odchodu Davida Hubáčka a zranění Martina Dobrotky má Slavia nedostatek stoperů.

Trenér Slavie Michal Petrouš by je rád vyřešil příchodem někdejšího reprezentačního stopera Jana Rajnocha, který je sice bez angažmá, ale shání si práci v zahraničí.

"Honzu znám a vím, že je to přesně ten hráč kterého hledáme, vynikající stoper, je to srdcař, který nerad prohrává. Rád bych ho tu uvítal, v tuto chvíli ale bohužel dává přednost zahraničnímu angažmá." uvedl na předsezonní tiskové konferenci Slavie Petrouš.

Pane trenére, jak dlouho jste ochoten ještě na Rajnocha čekat?
Mluvil jsem s ním už dvakrát. Slíbil, že když se bude vracet do Čech, bude to sem do Slavie, a věřím, že slovo dodrží. Řekl mi, že by ho ta možnost hodně zajímala, tak uvidíme, jak to dopadne. Počkám na něj ještě zhruba čtrnáct dní.

A pokud by se rozhodl Vaši nabídku odmítnout?
Teď hraje na stoperu Ondra Petrák, na testech byl i Jirka Krejčí a Estonec Kaarel Kiidron. Rozhodli jsme se tak, že je oslovíme, pokud by se nám nepovedlo nikoho přivést. Teď se chceme soustředit na hráče, které tu máme a dát šanci jim. Věřím, že to zvládnou.

Jak tedy pozici stoperů vyřešíte?
Jednoho stopera prostě ještě musíme do půlky září přivést, protože máme jen dva zdravé klasické stopery, Milana Bortela a Petra Kolaříka z juniorky, Martin Dobrotka začne trénovat až příští měsíc. Do čtrnácti dnů už chceme mít jasno.

Pojďme k zápasu s Baníkem. Už jste na první ligový zápas natěšený?
Nervozita pracuje, budím se každý den už v pět hodin ráno, člověk už pak neusne. Aspoň mám po snídani hodně času přemýšlet, jakou sestavu do úvodního zápasu postavím. Až to bude konečně za náma, pak už to bude i pro mě lepší.

Počítám, že s ničím jiným než výhrou spokojený nebudete?
Jde vidět, že už se to blíží. Máme v hlavách, že Slavia v posledních třech sezonách první zápas nevyhrála, a proto chceme udělat všechno proto, abychom to změnili. Navíc s Baníkem byla v posledních zápasech Slavia vždycky lepší, jenže se jí nikdy nepodařilo vyhrát, o to to pro nás bude náročnější. Musíme to prostě zlomit a zvítězit.

Už máte jasno o sestavě, kterou do úvodního zápasu postavíte?
Víceméně už mám o sestavě jasno, mám tam ale varianty, které bych mohl použít do dalších zápasů. Neříkám, že zápas s Ostravou bude lehký, ale pak nás čekají dva těžké zápasy (v Liberci a s Olomoucí) a musíme síly trochu rozložit. I proto bude důležité první zápas zvládnout.

S jakým umístěním na konci sezony byste byl spokojen?
Ten konec sezony mě hrozně nabil, viděl jsem, že ti kluci dokážou hrát hezký fotbal a k tomu dávat góly. Jsou tady soupeři jako Liberec, Jablonec, Boleslav nebo Dukla, mužstva na stejné úrovni, se kterými bychom měli hrát o přední příčky tabulky.

Generální ředitel klubu pan Šeterle prohlásil, že není cílem klubu hrát o evropské poháry. Nemusíte tedy čelit takovému tlaku...
Když se vyhlásí, že musíte hrát o poháry, ti hráči to mají od začátku sezony v hlavách. Pan Šeterle nás do ničeho netlačí, pro něj je hlavní, že budeme hrát pěkný fotbal a o to se budeme hlavně snažit. Pak k tomu přijdou i ty výsledky.

Je to umocněné i tím, že oproti Vašemu minulému působení u týmu nebojuje klub s finančními problémy?
Po tom období před dvěma lety se dá říct, že je všechno ideální. Teď to jen musíme potvrdit na tom hřišti. Moje krédo je snažit se vstřelit víc branek než soupeř, takže vždycky budu radši, když to bude 4:3 než 1:0. Vedle ligy bereme velmi vážně i český pohár, protože i z něj vede cesta do Evropy. Nechci aby se opakovalo vyřazení od týmů z divize jako kdysi s Převýšovem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy