Peníze? Hughes: Hráče motivuje v City vidina trofejí

Sport Sport, bab
1. 8. 2009 0:00
Trenér City tvrdí, že peníze nejsou hlavní motivací

Londýn - Trenér fotbalového týmu Manchester City Mark Hughes trvá na tom, že hráči přestupují do jeho týmu kvůli vidině trofejí a ne kvůli penězům.

Trenér City také tvrdí, že klub nebude nakupovat hráče nad klubové možnosti.

Anglický tým již podepsal šest smluv s hráči velkých jmen - Kolo Toure, Emmanuel Adebayor, Carlos Tévez, Roque Santa Cruz, Gareth Barry a Stuart Taylor.

Čtěte také: Favorit anglické ligy? Měl by jím být Manchester City

Mark Hughes k tomu říká: „Chceme mít něco extra, něco, čemu hráči budou rozumět."

„Jakmile jsme měli příležitost s nimi mluvit, velmi rychle se nadchli vidinou toho, jaké velké věci se mohou stát v budoucnu v tomto klubu," líčí nadšeně trenér City. „Všechno je o tom si sednout před tyhle skvělé hráče a říct jim, co víte, že se stane."

„Tito hráči jsou velmi ceněnými osobnostmi. Na téhle úrovni už to není o penězích, ale o ambicích, stimulaci a o tom, že jim dáte něco, pro co se nadchnou. A to my jim teď nabízíme."

Přečtěte si také: City a jeho útok snů. Do Manchesteru míří Adebayor

Anglický klub také vede debaty, jestli vylepšit nabídku obránci z Evertonu Lescottovi, ale trenér Hughes říká: „Už teď máme mužstvo, které je vysoce ceněno. Jde o to získat kvalitní hráče do našich služeb a to se nám povedlo."

Bývalý obránce Arsenalu Kolo Toure si myslí, že anglické trenéry znervózňuje finanční síla City. Říká k tomu: „Lidé si o tom pořád povídají, protože nevědí, co mají čekat. Ale to teď záleží na nás a my už se na ostatní nebudeme ohlížet."

„Když se věci daří, tak jsou lidé šťastní a říkají „jo, skvěle, bla, bla, bla, to je úžasný." Ale jakmile se něco nepovede, tak začnou nadávat. Ale my od ostatních nemůžeme nic očekávat - my se musíme soustředit na to, co potřebujeme udělat."

„Určitě budeme mít dobré dny, ale i špatné dny. Víme, co očekávat. Jsme dostatečně inteligentní, abychom to věděli. Jestliže budeme tvrdě trénovat, tak se na špici můžeme dostat," uzavírá pro anglický list The Independent  nová posila City Toure.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Neymar věnoval milion dolarů na boj s koronavirem

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

Podobně se nedávno zachoval i Neymarův spoluhráč z Paris St. Germain Kylian Mbappé, který věnoval významnou částku francouzské charitativní organizaci. Výše jeho příspěvku nebyla zveřejněna.

Neymar tráví období pandemie ve své vile v Mangaratibě ve státu Rio de Janeiro. V minulých dnech čelil kritice, že po příletu do Brazílie nedodržuje karanténu, když se ukázal s přáteli na beachvolejbalovém hřišti. Hráč však uvedl, že je v izolaci a stýká se jen s lidmi, kteří přijeli z Francie s ním.

Osmadvacetiletý Brazilec je třetím nejlépe vydělávajícím fotbalistou světa. Podle magazínu France Football si v této sezoně přijde na 95 milionů eur. Lépe jsou na tom jen Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy