Parádní oslava. Souček vyšperkoval narozeniny gólem a rozhodl zápas s Wolves

27. 2. 2022 17:19
Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Souček oslavil gólem dnešní 27. narozeniny a West Hamu v anglické lize zařídil vítězství 1:0 nad Wolverhamptonem. Český záložník se v této sezoně Premier League trefil počtvrté.
Tomáš Souček po gólu do sítě Wolverhamptonu
Tomáš Souček po gólu do sítě Wolverhamptonu | Foto: Reuters

West Ham naplno bodoval po dvou remízách za sebou a posunul se na páté místo neúplné tabulky. Za "Kladiváře" nenastoupil obránce Vladimír Coufal, který se zotavuje po čtvrteční operaci třísla, další středopolař Alex Král zůstal znovu jen na lavičce londýnského týmu.

V bezbrankovém prvním poločase byl nejblíže gólu domácí Rice, jenž napálil tyčku. Oslavenec Souček rozhodl zápas v 59. minutě střelou zblízka ve skluzu po Antoniově přihrávce. Pojistku mohli přidat Bowen nebo Antonio, ale velké šance neproměnili.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo: West Ham United - Wolverhampton 1:0 (59. Souček).

1. Manchester City 27 21 3 3 64:17 66
2. Liverpool 26 18 6 2 70:20 60
3. Chelsea 25 14 8 3 49:18 50
4. Manchester United 27 13 8 6 44:34 47
5. West Ham United 27 13 6 8 46:34 45
6. Arsenal 24 14 3 7 38:27 45
7. Tottenham 25 13 3 9 35:32 42
8. Wolverhampton 26 12 4 10 24:21 40