Sport Sport, Red Spo
14. 3. 2009 18:55
Zlín - Liberec 3:3
Fanoušci Baníku si mohli letos poprvé užít radost z vítězství
Fanoušci Baníku si mohli letos poprvé užít radost z vítězství | Foto: Ondřej Besperát

Zlín/Ostrava - Tak to bylo představení! Sobotní zápas 20. kola české nejvyšší fotbalové soutěže mezi Zlínem a Libercem, který skončil remízou 3:3, by se dal označit výrazem two men show.

O góly se totiž postarali jen dva hráči - jak Filip Rýdel, tak hostující Andrej Kerič zaznamenali hattrick.

Další dnešní nepříliš atraktivní střetnutí mezi Plzní a Příbramí branku nepřineslo.

V posledním sobotním utkání zvítězil Baník Ostrava nad Teplicemi 1:0, díky čemuž se dostal minimálně na jeden den na druhé místo před pražskou Spartu.

Rýdel zachránil Zlínu bod

Těžko si mohly tři tisícovky diváků ve Zlíně představovat, jaký zápas je proti Liberci čeká. Takový scénář čekal málokdo.

Liberec, kterému před výkopem patřila třetí příčka, přijel na Moravu s jasným úmyslem: Vyhrát. A od úvodních minut za tímto cílem směřoval. Hned v sedmé minutě otevřel skóre Kerič, který z dvaceti metrů prostřelil gólmana Baranka.

Když se chorvatský kanonýr prosadil v 26. minutě podruhé, vypadalo to se Zlínem špatně.

Celkem bezkrevný výkon domácího výběru oživil po pauze Rýdel, jehož prímý kop skončil překvapivě za zády Zlámala. Jenže za chvíli byl rozdíl znovu dvoubrankový, Kerič po dorážce Nezmarovy rány uzavřel v 56. minutě hattrick.

Na Letné se ale ještě děly věci. Nejprve se kopala v 79. minutě penalta za faul Dejmka na Vyskočila. Rýdel ji proměnil, stejně jako přímý kop o šest minut později. Také on tedy dal tři góly, čímž stanovil výsledek na nerozhodných 3:3.

Zlín si po zimní pauze připsal na své konto třetí remízu ze čtyř utkání, stále ale zůstává s dvanácti body poslední. Čtrnácté Kladno, které má navíc zápas k dobru, je na tom o pět bodů lépe.

Ostrava dala na jaře první gól

Baník je (možná na čas) před Spartou
Baník je (možná na čas) před Spartou | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Slezský klub řešil před zápasem s Teplicemi problém. Na jaře ještě nevyhrál a a nedal ani gól.

Zatímco trenér Teplic Plíšek poslal do zápasu totožnou sestavu, která minulý týden porazila Plzeň, domácí trenér Večeřa nemohl počítat se zraněnými Otepkou a Střihavkou. Naopak v základní sestavě se objevil mladý pravý obránce Jan Zawada.

První poločas příliš atraktivní fotbal nepřinesl. Baník se snažil kombinovat na půli Teplic, ale dobrá defenziva severočeského mužstva jej nepustila do koncovky. Snad jen střela domácího Ličky, která těsně minule Grigarovu branku, zaváněla gólem.

Hosté se vzchopili v těsně před odchodem do kabin. Mahmutovič se prohnal kolem stopera Neuwirtha a ocitl se v tváři v tvář brankáři Vaškovi, míč však napálil jen do ostravského brankáře.

Ve 48. minutě se ostravští fanoušci a hráči konečně dočkali. Rajtoral utekl po pravé straně, poslal míč do vápna, kde jej těsně před Grigarem usměrnil Robert Zeher. Baník tak konečně vstřelil svou první jarní branku, na kterou čekal už 334 minut.

Tato trefa hráče domácích výrazně povzbudila. Obrovskou šanci měl vzápětí Mičola, jehož volej vyškrábl Grigar na roh jen s vypětím všech sil. Velkou možnost přidat druhou branku měl i Lička, ale jeho ráně z dálky chybělo pár centimetrů.

Baník se pak soustředil více na obranu výsledku a Teplice se dostávali více k míči.

Poslední velkou šanci na srovnání měl v 66. minutě Vachoušek, ale jeho pokus z dálky proletěl těsně kolem tyče Vaškovy branky. Slezský celek si pak výsledek pohlídal. Spolu s pěti tisícovkami fanoušků se tak radoval z prvního jarního vítězství.

Baník - Teplice 1:0
Branka:
48. Zeher.
Rozhodčí: Jílek - Kordula, Adámková. ŽK: Vašek, Neuwirth, Lička, Marek - Ljevakovič, Rosa. Diváci: 5348.
Baník: Vašek - Zawada, Bolf, Neuwirth, Tchuř - Rajtoral (90. Hable), Marek, Mičola (70. Vácha), Lička - Lukeš, Zeher.
Teplice: Grigar - Vidlička (82. Elsamni), Klein, Lukáš, Rosa - Ljevakovič, Matula, Vachoušek, Stožický (46. Doležal) - Mahmutovič, Vondrášek (72. Mareš).
Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Branky: 51., 79. z pen. a 85. Rýdel - 7., 26. a 55 Kerič.
Rozhodčí: Makovička - Pospíšil, Santarius. ŽK: Zúbek, Trubila - Gecov, Radzinevičius. Diváci: 3200.
Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zúbek (77. Lukaštík), Trubila - Šmahaj, Vyskočil, Rýdel, Dostálek (38. Musil) - Kroupa (38. Žůrek), Bača.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák (72. Radzinevičius), Košťál, Janů - Dejmek, Dočkal, Gecov, Liška - Nezmar (76. Smetana), Kerič.

Plzeň - Příbram 0:0
Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Drastik. ŽK: Petržela, Lecjaks - Pleško. Diváci: 2135.
Plzeň: Daněk - Ševinský, Rada, Hájovský, Lecjaks - Petržela (70. Jiráček), Horváth, Limberský, Kolář, Varadi (83. Krbeček) - Mlika (61. Tatanašvili).
Příbram: Hruška - Plašil, Müller, J. Štochl, Pleško - Brožík (40. Klesa), Tarczal, Borek, Šmejkal (61. De Oliveira, 84. M. Štochl) - Nechvátal, Huňa.