Obhajoba stříbra? O českých mladících se zatím moc neví

Ivo Pospíšil, ip
23. 9. 2009 20:00
Zahraniční média si všímají hlavně Brazilců a Španělů
Budou čeští mladíci úspěšní jako jejich předchůdci v Kanadě?
Budou čeští mladíci úspěšní jako jejich předchůdci v Kanadě? | Foto: Reuters

Londýn - Fotbaloví skauti i fanoušci z celého světa se připravují na porci fotbalové zábavy. Už jen několik hodin zbývá do oficiálního zahájení Mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Egyptě.

Domácí reprezentace vedená koučem Miroslavem Soukupem otevře celý šampionát čtvrtečním zápasem s Trinidadem a Tobagem.

Bojuje se za národ i za budoucí zahraniční angažmá.

Čtěte také: Egypt ovládlo nadšení. Soukup: MS bude oslavou fotbalu

Stačí si jen vzpomenout na případ české reprezentace, která před dvěma lety vybojovala v Kanadě stříbro a následně se většina hráčů postupně rozprchla do lukrativních klubů.

Britský deník Independent proto sestavil žebříček deseti hráčů, na které by měla být během mistrovství zaměřena největší pozornost. Jediné, co může českého fanouška mrzet, je fakt, že v něm není ani jeden fotbalista z výběru Jakuba Dovalila.

Málo platné, hráči jako Dočkal, Morávek nebo Zeman ještě nemají v zahraničí potřebný zvuk. Namísto nich se mezi nejlepšími objevují fotbalisté jako Sergio Asenjo ze Španělska, Angličan Michael Woods, nebo Richardo Sukuta Pasu z Německa.

Ve výběru jsou taktéž dva Brazilci, se kterými se česká reprezentace na turnaji také utká. Podle deníku patří v tamějším celku za největší hvězdy středopolař Douglas Costa nebo ofenzivní záložník Giuliano.

„Costa je často porovnáván se samotným Ronaldinhem, přičemž byl také spojován i s možným odchodem do Manchesteru United," píše například Independent. Samotný hráč však stále zůstává v domovském Gremiu.

Češi vstoupí do ostře sledovaného turnaje v neděli 27.9, kdy se utkají s nevyzpytatelnou Austrálií. Ve své skupině E pak ještě narazí, vedle již zméněné Brazílie, na Kostariku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy