Obhajoba stříbra? O českých mladících se zatím moc neví

Ivo Pospíšil, ip
23. 9. 2009 20:00
Zahraniční média si všímají hlavně Brazilců a Španělů
Budou čeští mladíci úspěšní jako jejich předchůdci v Kanadě?
Budou čeští mladíci úspěšní jako jejich předchůdci v Kanadě? | Foto: Reuters

Londýn - Fotbaloví skauti i fanoušci z celého světa se připravují na porci fotbalové zábavy. Už jen několik hodin zbývá do oficiálního zahájení Mistrovství světa hráčů do dvaceti let v Egyptě.

Domácí reprezentace vedená koučem Miroslavem Soukupem otevře celý šampionát čtvrtečním zápasem s Trinidadem a Tobagem.

Bojuje se za národ i za budoucí zahraniční angažmá.

Čtěte také: Egypt ovládlo nadšení. Soukup: MS bude oslavou fotbalu

Stačí si jen vzpomenout na případ české reprezentace, která před dvěma lety vybojovala v Kanadě stříbro a následně se většina hráčů postupně rozprchla do lukrativních klubů.

Britský deník Independent proto sestavil žebříček deseti hráčů, na které by měla být během mistrovství zaměřena největší pozornost. Jediné, co může českého fanouška mrzet, je fakt, že v něm není ani jeden fotbalista z výběru Jakuba Dovalila.

Málo platné, hráči jako Dočkal, Morávek nebo Zeman ještě nemají v zahraničí potřebný zvuk. Namísto nich se mezi nejlepšími objevují fotbalisté jako Sergio Asenjo ze Španělska, Angličan Michael Woods, nebo Richardo Sukuta Pasu z Německa.

Ve výběru jsou taktéž dva Brazilci, se kterými se česká reprezentace na turnaji také utká. Podle deníku patří v tamějším celku za největší hvězdy středopolař Douglas Costa nebo ofenzivní záložník Giuliano.

„Costa je často porovnáván se samotným Ronaldinhem, přičemž byl také spojován i s možným odchodem do Manchesteru United," píše například Independent. Samotný hráč však stále zůstává v domovském Gremiu.

Češi vstoupí do ostře sledovaného turnaje v neděli 27.9, kdy se utkají s nevyzpytatelnou Austrálií. Ve své skupině E pak ještě narazí, vedle již zméněné Brazílie, na Kostariku.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Střety mezi policií a Palestinci v Jeruzalémě si vyžádaly desítky zraněných

Izraelská policie se v pondělí opět střetla u mešity Al-Aksá v Jeruzalémě s palestinskými věřícími. Podle zpravodaje agentury AFP je na místě mnoho zraněných, podle palestinských zdrojů jde o desítky lidí.

Policisté proti Palestincům podle agentury AP použili slzný plyn a zábleskové granáty. Palestinci na policisty házeli kameny a další předměty.

Podle sdělení policie Palestinci z komplexu mešity Al-Aksá házeli kameny na přilehlou silnici. Podle Palestinců strážnici do komplexu mešity hodili zábleskové granáty a desítky lidí utrpěly zranění.

Na místě je podle AFP mnoho zraněných a městem se rozléhá houkání sirén. Policie podle agentury při zásahu použila pogumované projektily.

Dnes Izrael slaví svátek Den Jeruzaléma, který připomíná obsazení východní části města Izraelem za šestidenní války v roce 1967. Izrael připojil východní Jeruzalém ke zbytku města a celé jej nyní označuje za svou metropoli. Je to v rozporu s mezinárodním právem a Palestinci stále chtějí, aby byl východní Jeruzalém hlavním městem jejich budoucího státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy