Nudu zlomil Brabec. Sparta je díky tomu blíž k postupu

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 7. 2010 22:20
Sparta - Poznaň 1:0 (0:0)

Praha - Fotbalisté pražské Sparty si připsali v úvodním zápase 3. předkola Ligy mistrů důležitou výhru, když na vlastním hřišti porazili polského mistra Lech Poznaň 1:0.

O výhře rozhodl v 76. minutě obránce Erich Brabec.

Až do té doby byl zápas velice skoupý na jakékoliv šance, jen v úvodu si dvě slibné příležitosti vypracovali hosté. Sparta však mohla v závěru své vedení ještě navýšit, Wilfried ani Sionko však neuspěli.

Boj o LM pokračuje. Chovanec: Lech? Šance jsou vyrovnané
Polští rowdies už jsou na Letné. Někteří i bez lístku
Ostuda Poznaně proti Baku. Soupeř Sparty drcen kritikou

Odveta se hraje příští středu na hřišti soupeře. Pokud se Spartě podaří postoupit do 4. předkola, už jen krok ji bude dělit od základní skupiny, kam se probojovala naposledy před pěti lety.

Očekávaný zápas měl předehru v ulicích. Zatímco se čekaly výtržnosti spíše od fanoušků hostí, nakonec se provinili proti veřejnému pořádku domácí fanoušci a dvacet z nich bylo zadrženo.

Příznivci Lechu, kterých bylo na stadionu více než 2500, tak od začátku hnali svůj tým za úspěchem a jejich tým se jim za to v úvodu odměnil herní aktivitou.

Brankář Blažek nejprve na brankové čáře reflexivně zlikvidoval hlavičku Arboledy a vzápětí vyrazil i přízemní střelu Drygase k tyči.

To sparťanům v prvním poločase zcela chyběla finální přihrávka, takže si nevypracovali žádnou střelu na bránu. Jediný náznak šance měl Kadlec, Sionkův centr z pravé strany však před brankou zasáhnout nedokázal.

Letenští, kteří vyslali první střelu na bránu až po hodině hry, vážněji zahrozili až v 72. minutě. Fanoušci Sparty už zvedali ruce nad hlavu, Kucka však hlavou po rohovém kopu trefil jen tyč. O dvě minuty později pak mířila Wilfriedova střela z otočky nad bránu.

Sparťané se tak radovali až na třetí pokus. Po Matějovského přímém kopu se míč odrazil za pokutové území k Sionkovi, jeho střelu srazila obrana Lechu jen k osamocenému Brabcovi, který po zemi k tyči snadno překonal brankáře Kotorowského.

Viditelně unavení hosté mohli v závěru utkání inkasovat ještě dvakrát. S Wilfriedovou střelou zpoza vápna i se Sionkovou dorážkou si však Kotorowski poradil.

Stejný hráč se v samém závěru probil až před bránu, jeho pokus však postrádal přesnost. I tak však mohou Letenští být se značně vydřeným vítězstvím před odvetou spokojeni.

Úvodní zápasy 3. předkola Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Sparta Praha - Lech Poznaň 1:0 (0:0)
Branka: 76. Brabec. Rozhodčí: Tagliavento - Copelli, Petrella (všichni It.). ŽK: Wilfried, Kucka - Drygas, Wojtkowiak, Peszko. Diváci: 14.588.
Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Hoheneder - Sionko, Kucka, Matějovský (90. Hejda), Kadlec (73. Jeslínek) - Wilfried (87. Třešňák). Trenér: Chovanec.
Poznaň: Kotorowski - Wojtkowiak, Arboleda, Bosacki, Gancarczyk - Drygas, Injac - Peszko, Stilič (87. Wilk), Krivec (85. Mikolajczak) - Wichniarek (78. Tshibamba). Trenér: Zielinski.

Omonia Nikósie - RB Salcburk 1:1 (0:1)