Nový Buffon? Za Itálii může nastoupit 17letý brankář AC Milán

ČTK ČTK
27. 8. 2016 14:38
Legendární Gianluigi Buffon debutoval v barvách národního týmu v 19 letech. Vůbec nejmladším italským reprezentantem v moderní éře byl v roce 1982 Giuseppe Bergomi, kterému bylo 18 let.
Gianluigi Donnarumma.
Gianluigi Donnarumma. | Foto: Reuters

Řím - Nový trenér italské fotbalové reprezentace Gian Piero Ventura zařadil do své první nominace překvapivě také sedmnáctiletého brankáře Gianluigiho Donnarummu z AC Milán. Ve výběru je pouze 15 hráčů z letošního mistrovství Evropy a čtyři úplní nováčci.

Velký talent italského fotbalu Donnarumma, který je srovnáván s legendou Gianluigim Buffonem, si v minulé sezoně překvapivě vybojoval místo v základní sestavě Milána. V 17 letech má už 31 ligových startů.

Nyní může být nejmladším brankářem italské reprezentace v historii. Buffon debutoval v 19 letech. Rekord už má i v italské lize, kde debutoval v 16 letech a osmi měsících. Nejmladším italským reprezentantem v moderní éře byl v roce 1982 Giuseppe Bergomi v 18 letech.

Itálii čeká ve čtvrtek přípravný zápas s Francií, o čtyři dny později vstoupí do kvalifikace mistrovství světa utkáním proti Izraeli.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Svět knihy bude v červnu, pořadatelé jsou připraveni testovat návštěvníky

Po loňském zrušeném ročníku veletrhu Svět knihy Praha jej pořadatelé chtějí letos uspořádat od 10. do 13. června, tedy o měsíc později, než bývá zvykem. Akce by se měla konat jako tradičně v Průmyslovém paláci na Výstavišti v pražských Holešovicích. Maximum literárního programu však organizátoři plánují přesunout mimo palác, aby eliminovali úzký kontakt mezi návštěvníky. Pořadatelé jsou také připraveni provádět na místě antigenní testy.

Čestným hostem má být Francie. Zvláštní pozornost má být dopřána i Polsku, které se mělo zúčastnit loňského zrušeného ročníku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy