23. 8. 2009 19:27
Štajner dal jediné dva góly Hannoveru
Andreas Ivanschitz a hráči Mohuče slaví gól do sítě Bayernu
Andreas Ivanschitz a hráči Mohuče slaví gól do sítě Bayernu | Foto: Reuters

Norimberk - Šok pro Bayern Mnichov! Německý velkoklub zažívá hodně nepovedený vstup do nové sezony, když ani ve třetím zápase po sobě nevyhrál. V sobotu dokonce prohrál s nováčkem z Mohuče 1:2.

Bavorský celek má na svém kontě pouhé dva body za remízy s Hoffenheimem a Brémami.

Čtěte dále: Schalke s novým koučem Magathem poprvé nevyhrálo

Naopak klub 1.FSV Mainz ještě neprohrál. Do vedení jej v 25. minutě dnes dostal Andreas Ivanschitz, který přišel v létě z Panathinaikosu Atény. Po přihrávce od Schürrleho rozvlnil síť za brankářem Rensingem.

Svěřenci kouče van Gaala se ani neoklepali a čelili dalším útokům soupeře. Dvě ještě přežili, přesto brzy inkasovali další gól. O jedenáct minut později rozjásal dvacet tisíc fanoušků Bancé, který přehlavičkoval van Buytena a z devíti metrů se nemýlil.

Bayern dvakrát vystřídal, což přineslo částečný efekt. Noveski totiž po šanci nového muže na hřišti Oliče tečoval balon do vlastní sítě. Výsledek 2:1 však domácí už uhájili.

Štajner nedal penaltu. Ale dal dva góly

Český útočník Jiří Štajner rozhodl o výhře Hannoveru na půdě jiného nováčka z Norimberku. Dal jediné dva góly duelu a jeho spoluhráči mu asi nebudou vytýkat neproměněnou penaltu.

Jiří Štajner
Jiří Štajner | Foto: Reuters

Třiatřicetiletý útočník otevřel skóre po čtvrthodině hry, kdy ranou ze sedmnácti metrů překonal brankáře Schäfera.

Hannover opustil v týdnu trenér Hecking, ale premiéra dočasného kouče Andrease Bergmanna se povedla.

Postaral se o to právě Štajner, který sice v 53. minutě nedal penaltu, jenže pak v dramatickém závěru pojistil náskok hostů.

Navrátilec do reprezentace má po třech zápasech úctyhodnou bilanci tří vstřelených branek.

V dalším sobotním zápase Bayer Leverkusen deklasoval Freiburg na jeho trávníku 5:0. Michal Kadlec odehrál za hosty celý zápas, dvakrát se trefili švýcarští reprezentanti Barnetta a Derdiyok.

Frankfurt pak ubránil bezbrankovou remízu na hřišti vyprodaného stadionu Kolínu nad Rýnem, ačkoliv hrál skoro celý druhý poločas bez vyloučeného obránce Ochse. Podceňovaný tým je stále bez porážky.

Martin Fenin nenastoupil kvůli zdravotním problémům, podle trenéra Michaela Skibbeho ho po červnové operaci ještě trápí svalové potíže.

Jarolím s Rozehnalem vybojovali výhru

Hodně smutný byl naopak v neděli reprezentační gólman Jaroslav Drobný. Jeho Hertha totiž prohrála na hřišti Bochumi 0:1 a podruhé za sebou nezískala v lize ni bod.

Po čtvrteční porážce od Bröndby Kodaň v Evropské lize se Berlíňané nedočkali radosti ani v neděli. O těsném vítězství Bochumi rozhodl alžírský stoper Yahia z přímého kopu.

Na nedělní zápas nebude v dobrém vzpomínat ani obránce Jan Šimůnek, jehož Wolfsburg utrpěl první porážku v sezoně.

Obhájce titulu podlehl doma s Hamburkem 2:4. Hosté s Davidem Jarolímem a Davidem Rozehnalem vedli po vlastní brance Benaglia a gólu Eliy 2:0 už v šesté minutě. Nepovedenou první půli odnesl Šimůnek, jehož před přestávkou vystřídal Madlung.

Krátce po změně stran sice srovnal dvěma slepenými góly Misimovič a Martins, ale Petrič s Castelenem opět strhli v závěrečné čtvrthodině výhru na stranu hostů.

Dortmund - Stuttgart 1:1