Norové na zápas s Čechy nominovali všechny opory

ČTK ČTK
24. 2. 2014 11:28
Ve výběru norských fotbalistů pro březnové přípravné utkání v Praze s českým týmem nechybí žádná z hlavních opor
Per-Mathias Högmo, trenér Norska.
Per-Mathias Högmo, trenér Norska. | Foto: Reuters

Oslo - Ve výběru norských fotbalistů pro březnové přípravné utkání v Praze s českým týmem nechybí žádná z hlavních opor. Čtyřiapadesátiletý trenér Per-Mathias Högmo nominoval 22 hráčů, z toho jen pět z domácí ligy. V týmu není ani jeden úplný nováček.

Z hráčů, kteří se v poslední době objevovali v norském výběru, schází obránci Espen Ruud s Torem Reginiussenem a útočník Ola Kamara. Osm nominovaných fotbalistů hraje v Německu, šestice pak na britských ostrovech.

Zápas s českým výběrem čeká Norsko 5. března v Edenu a duel bude premiérou pro nového kouče národního týmu Pavla Vrbu. Naposledy si Češi s norským celkem zahráli v srpnu 2011, kdy v přípravě v Oslu podlehli vysoko 0:3.

Nominace Norska na přípravný zápas v Česku:

Brankáři: Rune Jarstein (Hertha Berlín/Něm.), Örjan Nyland,

obránci: Vegard Forren, Martin Linnes (všichni Molde), Fredrik Semb Berge (Odd), Brede Hangeland (Fulham/Angl.), Tom Högli (Bruggy/Belg.),

záložníci: Mats Möller Dähli, Magnus Wolff Eikrem (oba Cardiff/Angl.), Omar Elabdellaoui (Braunschweig/Něm.), Erik Huseklepp (Bergen), Ruben Yttergaard Jenssen (Kaiserslautern/Něm.), Stefan Johansen (Celtic Glasgow/Skot.), Haavard Nordtveit (Mönchengladbach/Něm.), Jonathan Parr (Crystal Palace/Angl.), Per Ciljan Skjelbred (Hertha Berlín/Něm.), Alexander Tettey (Norwich/Angl.),

útočníci: Mohammed Abdellaoue (Stuttgart/Něm.), Daniel Braaten (FC Kodaň), Tarik Elyounoussi (Hoffenheim/Něm.), Haavard Nielsen (Braunschweig/Něm.), Morten Gamst Pedersen (Karabükspor/Tur.).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Inspekce obvinila tři policejní důstojníky z vynášení informací podnikatelům

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila tři policejní důstojníky kvůli rozsáhlému úniku informací. Podle inspekce movitým podnikatelům poskytovali informace o tom, zda jsou tyto osoby, případně jimi ovládané společnosti, prověřované. Kromě tří policejních důstojníků v činné službě byli obviněni i dva bývalí policisté, jeden civilista a jedna firma. Na webu GIBS o tom v pátek informovala její mluvčí Ivana Nguyenová. Dozor nad vyšetřováním případu má Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.

V případě získání informací o policejním prověřování z neveřejných evidencí mohli podnikatelé ovlivnit trestní řízení ve svůj prospěch nebo dosáhnout zmaření jednotlivých úkonů. "Podnikatelé za poskytování této 'ochrany' zaplatili minimálně jeden milion Kč," uvedla Nguyenová.

Dva ze tří obviněných důstojníků slouží v ostravské expozituře Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Třetí u hospodářské kriminální policie na krajském policejním ředitelství Moravskoslezského kraje. Obviněny byly i čtyři další osoby, z toho dva bývalí policisté a jedna právnická osoba. Všichni jsou stíháni na svobodě.

Stíhání proti nim je vedeno kvůli neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosičům informací, zneužití pravomoci úřední osoby, přijetí úplatku a podplacení. V případě pravomocného rozsudku hrozí obviněným tři roky až deset let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy