Norimberk ztratil výhru, Štajner znovu skóroval

sid
26. 4. 2008 17:52
Norimberk - Bielefeld 2:2, Hannover - Hertha 2:2

Hannover - Další branku vstřelil ve 30. kole německé Bundesligy český útočník Jiří Štajner, když překonal svého krajana Jaroslava Drobného v bráně Herthy Berlín.

Štajnerova trefa však stačila nakonec pouze na bod, když Hertha dokázala zlepšeným výkonem ve druhém poločase zápas vyrovnat. V dresu Berlíňanů se objevil také záložník Rudolf Skácel, v 64. minutě utkání byl ale za stavu 2:1 pro domácí střídán.

Znovu se nedařilo Norimberku v sestavě s reprezentanty Tomášem Galáskem a Janem Kollerem, který hostil na svém stadionu v klíčovém duelu o záchranu Bielefeld, jenž byl v tabulce jen o dva body před ním.

V případě výhry se mohli norimberští fotbalisté dostat se sestupových vod a naopak do nich namočit svého sobotního soupeře.

Ač po brankách slovenského internacionála Mintála a Saenka vedli domácí v poločase už o dvě branky, ve druhé půli inkasovali také dvakrát, připsali si pouze bod a zůstávají v tabulce předposlední.

V dresu hostující Arminie odehrál celé utkání Radim Kučera, další český obránce Petr Gabriel nastoupil rovněž v základní sestavě, v 53. minutě však své místo na hřišti přepustil Bollmannovi a ten krátce poté vyrovnal na konečných 2:2.

Hamburk ztratil v boji o LM

V souboji o místo zaručující účast v příštím ročníku Ligy mistrů zaváhali fotbalisté Hamburku, kteří na domácím hřišti podlehli Schalke a na třetí místo ztrácejí čtyři kola před koncem soutěže už šest bodů. V dresu domácích se neobjevil David Jarolím, jenž si stále odpykává disciplinární trest.

Brankové hody viděli diváci v Karlsruhe, kam zavítaly druhé Brémy. Na každé straně nakonec padly tři branky, Werder získal pouze bod a nechal se v tabulce bodově dotáhnout Schalke.

Mnichovský Bayern, jenž hraje své utkání proti Stuttgartu až zítra vede Bundesligu o devět bodů a o titulu je prakticky rozhodnuto.

Výsledky:
Norimberk - Bielefeld 2:2
Branky:
29. Mintál, 39. Saenko - 47. Wichniarek, 59. Bollmann

Hamburk - Schalke 0:1