spo
21. 10. 2007 19:18
Chorvat Olič vstřelil čistý hattrick
Lucio a Schweinsteiger slaví gól v síti Bochumi v zápase německé Bundesligy.
Lucio a Schweinsteiger slaví gól v síti Bochumi v zápase německé Bundesligy. | Foto: Reuters

Praha - Série Bayernu Mnichov pokračuje. Bavorský tým v novém ročníku Bundesligy ještě neprohrál a tabulku německé soutěže vede už o šest bodů.

Bavorský celek se v 10. kole utkal s Bochumí a i když soupeř od 11. minuty vedl, Bayern dokázal góly Riberyho a Schweinsteigera zápas otočit na 2:1. Jan Laštůvka porážce svého týmu nezabránil.

Na druhé místo ligové tabulky se vyšvihl Werder Brémy, který na domácím stadionu porazil Herthu Berlín 3:2. V brance Herthy odchytal celý zápas Jaroslav Drobný.

Dále čtěte:

Norimberk s Jaromírem Blažkem a Tomášem Galáskem v sestavě vysoko porazil Eintracht Frankfurt 5:1. Dva góly vstřelil slovenský útočník Mintál.

Čistým hattrickem se blýskl chorvatský útočník v dresu Hamburku Ivica Olič. Klub Davida Jarolíma, který odehrál 77 minut, porazil úřadující šampiony ze Stuttgartu 4:1.

Leverkusen přivítal na svém hřišti Borussi Dortmund, která ještě v 85. minutě zápasu vedla o gól. Domácím se však podařilo vyrovnat a zápas skončil 2:2. Na straně domácích nastoupil na posledních dvacet minut také český útočník Michal Papadopulos.

Chotěbuz prohrála doma s Duisburgem 1:2. Ten tak prolomil sérii pěti porážek v řadě. Chotěbuz v novém ročníku Bundesligy ještě nevyhrála a je na posledním místě tabulky.

V nedělních dvou zápasech se soupeři rozešli smírně. Wolfsburg, v jehož sestavě nechyběl Jan Šimůnek vybojoval bod na hřišti Hannoveru za remízu 2:2.

Všechny čtyři branky padly v prvním poločase v rozmezí třinácti minut. Hosté dvakrát vedli, ale Hannoveru se podařilo vyrovnat. Na závěrečných dvamáct minut se na hřiště dostal také Jiří Štajner, ale na výsledku už nic nezměnil.

Také v dalším duelu byl vidět český hráč, bývalý olomoucký stoper Radim Kučera pomohl Bielefeldu k remíze na hřišti nováčka z Karlsruhe. Diváci neviděli ani gól, utkání skončilo 0:0, což byla pro Karlsruhe první remíza v sezoně. I nadále zůstává překvapivě na čtvrtém místě bundesligové tabulky.

Chotěbuz - Duisburg 1:2, Werder Brémy - Hertha 3:2 , Leverkusen - Dortmund 2:2, Norimberk - Frankfurt 5:1, Hamburk - Stuttgart 4:1, Bochum - Bayern 1:2, Rostock - Schalke 1:1, Karlsruhe - Bielefeld 0:0, Hannover - Wolfsburg 2:2.