Tomáš Rosický je po zranění ve formě
Tomáš Rosický skóroval za Arsenal.
Tomáš Rosický skóroval za Arsenal. | Foto: Reuters

Liverpool - V městě Beatles se konal fotbalový svátek. Diváci viděli 206. fotbalové derby mezi Liverpoolem a Evertonem.

Zcela vyprodaný Goodison Park byl svědkem skvělého zápasu. Oba týmy nastoupily na hrací plochu odhodlány vydat ze sebe maximum, a podle toho taky zápas vypadal.

Šance střídala šanci, hráči nevypustili jediný souboj a bylo opravdu na co se dívat.

Do vedení se jako první dostal Everton. Po rohovém kopu si dal v 38.minutě vlastní gól stoper Liverpoolu Fin Hyypia, který zcela dezorientován nezvládl obranný odkop a s pomocí tyče trefil přesně růžek vlastní brány, gólman Reina byl bezmocný.

Dále čtěte:

I v dalším vývoji zápasu měli lehce navrch domácí, ovšem branka už do konce poločasu nepadla.

Druhá půle začala velkým náporem Evertonu, zničeho nic však zahřmělo na druhé straně.

Hráči Liverpoolu zvládli rychlý brejk, Ukrajinec Voronin paradně vyzval k sólovému úniku svého kapitána Gerrarda, kterého stíhal obránce Hibbert. Ten ho poté v pokutovém uzemí fauloval, viděl červenou kartu a byl vyloučen. Míč si postavil Nizozemec Kuyt a v 52. minutě nedal gólmanovi Evertonu šanci.

Domácí se i o deseti nevzdávali a neustále se pokoušeli o steč liverpoolské branky. Ke konci zápasu jim však zřetelně ubývaly síly a zápas začali ovládat hosté.

Před koncem utkání střílel do prázdné brány Lucas, za vyběhnuvšiho brankáře Howarda na brankové čáře zastoupil Neville a po jeho ruce Liverpool kopal další pokutový kop. Neville byl navíc vyloučen.

Penlatu opět proměnil Kuyt a Liverpool vedl 2:1. V samém závěru se hodně rozčiloval Everton, v pokutovém uzemí stáhl Carragher za dres Lescotta, píšťalka sudího Clattenburga však tentokrát zůstala němá. Liverpool tedy porazil Everton 2:1.

Arsenal přivítal na svém Emirates Stadium předposlední Bolton. V tvrdém zápase se jiskřilo na obou stranách a rozhodčí měl hodně práce.Bolton vsadil na defenzivní taktiku a domácí si s ní dlouho nevěděli rady.

Arsenal se ujal vedení až po přímém kopu Toureho ze 68. minuty. V druhém poločase se na hřišti objevil i uzdravený kapitán české reprezentace Tomáš Rosický a jeho gól z 80. minuty utkání definitvně rozhodl.

Klub Petra Čecha Chelsea si dokázal poradit s Middlesbrough. Hlavní podíl na výhře Blues měl kanonýr Drogba, který se trefil už po sedmi minutách hry. Po změně stran ho napodobil stoper Alex.

Manchester United odehrál na hřišti Aston Villy povedenou partii. Snadno zvítězil 4:1 a Wayne Rooney odmítl dokonce hattrick, když neproměnil pokutový kop. Domácí zápas dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.

V neděli vyhrál West Ham United nad Sunderlandem 3:1, když o výhře domácích rozhodl vlastní gól Sunderlandu, poté tříbodový zisk korunoval velšský reprezentant Bellamy.

Everton - Liverpool 1:2 (38. vlastní Hyypiä - 54. a 90. Kuijt), Arsenal - Bolton 2:0 (68. Toure, 80. Rosický), Blackburn - Reading 4:2 (18. a 82. z pen. McCarthy, 22. Santa Cruz, 32. Tugay - 80. a 90.+1 Doyle), Fulham - Derby 0:0, Manchester City - Birmingham 1:0 (37. Blumer), Middlesbrough - Chelsea 0:2 (7. Drogba, 57. Alex), Wigan - Portsmouth 0:2 (81. Mwaruwari, 86. Johnson), Aston Villa - Manchester United 1:4 (13. Agbonlahor - 36. a 44. Rooney, 45.+2 Ferdinand, 75. Giggs), West Ham - Sunderland 3:1 (9. Cole, 78. vl. Gordon, 90. Bellamy - 52. Jones).