Jakmile UEFA určila jízdní řád osmifinále Evropské ligy, ze Sevilly do Prahy přiletěla omluva. Vyprodáno nebude, řada fanoušků je ještě v práci, tweetoval generální ředitel Slavie Jiří Vrba.
Pořadatelé očekávají, že se dnes večer sejde na stadionu Ramóna Sancheze Pizjuána přibližně 35 tisíc diváků, tedy o 10 tisíc méně, než je kapacita stánku v andaluské metropoli.
V Seville se nám omlouvají, že nebude vyprodáno. Začátek v 18:55 je prý časný a spousta fans je ještě v práci. Takže jen 35000. pic.twitter.com/NBi8hQS76N
— Jiří Vrba (@VRonskiJ1892) February 28, 2019
Přitom ve Španělsku je naprosto běžné, že i ligové zápasy začínají až v devět hodin večer. Obyvatelé Pyrenejského poloostrova jsou na to zvyklí, ostatně denní režim mají i kvůli klimatickým podmínkám posunutý o několik hodin směrem dopředu.
Naopak českým týmům lépe vyhovuje start zápasu v 19:00. Devátá už je pozdě a zvlášť ve všední den, kdy není hlavně pro mimopražské fandy noční cesta domů a následné brzké ranní vstávání do práce úplně komfortní.
Nasazování jednotlivých zápasů do časových "oken" je podle zástupců červenobílých plně v gesci UEFA, není zvykem, aby kluby mohly do pohárového harmonogramu promlouvat.
"Federace na to má speciální algoritmus. Vyhodnocuje se spousta kritérií, aby se pokud možno nekryly zápasy klubů z jedné asociace v televizi, aby byla zohledněna časová pásma, aby se někde nepotkali fanoušci více klubů včetně zápasů LM a podobně," vysvětluje Jiří Vrba mechanismus určování začátků zápasů.
Sevilla tak zřejmě musela ustoupit Valencii, která odehraje svůj mač s Krasnodarem od devíti hodin. "Velké televizní trhy jako Španělsko si mohou i vybrat, který ze zápasů chtějí do lepšího času, což je podle mě náš případ," dodává Vrba.