Němci kritizují: Šimůnek zavinil porážku mistra

24. 8. 2009 12:02
Kicker: Šimůnek byl nejistý a výhavý
Jan Šimůnek
Jan Šimůnek | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Wolfsburg - Poprvé se v této sezoně objevil v základní sestavě a mistrovský Wolfsburg hned prohrál.

Na reprezentačního obránce Jana Šimůnka se po domácí prohře „Vlků" s Hamburkem 2:4 ve třetím bundesligovém kole snáší kritika.

"Veh si dal se Šimůnkem vlastní gól," hlásí titulek odborného listu Kicker.

Trenér Armin Veh se rozhodl změnit úspěšnou sestavu, s níž vyhrál úvodní dvě kola, přestože to před utkáním popíral.

"Teď nevidím žádný důvod rotovat se sestavou," prohlásil. "To samozřejmě neplatí v případě, že někdo předvede špatný výkon," dodal.

Šimůnek znovu bojuje o udržení v sestavě Wolfsburgu
Nováček šokoval Bayern, Štajner rozstřílel Norimberk

Veh nakonec před nedělním duelem sáhl ke změně na stoperském postu. Po bok Itala Barzagliho nenasadil Alexandra Madlunga, ale právě Jana Šimůnka.

"Začal hypernervozně"

Ten se na jaře pod koučem Magathem vrátil po zranění do základní sestavy, ale s příchodem nového trenéra musí o svoji pozici znovu bojovat.

Proti Hamburku však šanci nevyužil. Jeho tým inkasoval v prvních minutách hned dva góly a na obou měl juniorský vicemistr světa svůj podíl.

"Šimůnek začal hypernervozně, nese vinu na prvních dvou gólech a prezentoval se váhavě a nejistě," odstřelil českého reprezentanta list Kicker.

Kouč Veh střídal Šimůnka už ve 38. minutě. Náhradník Madlung dodal obraně větší stabilitu, ale ani tak nebyla bezchybná.

Veh však své svěřence v obraně veřejně nekritizoval: "Mám v kádru pětadvacet hráčů a všem věřím." Nikoho už podle svých slov  shánět nebude.