Zeman oslavil první výhru. Na Interu skandovali jeho jméno

28. 9. 2014 19:07
Fotbalisté Neapole se v pátém kole italské ligy dočkali druhého vítězství v ročníku.
Radost hráčů Neapole
Radost hráčů Neapole | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole se v pátém kole italské ligy dočkali druhého vítězství v ročníku. Jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy vyhrál na hřišti Sassuola 1:0, přerušil sérii tří duelů bez plného bodového zisku a v domácí soutěži zvítězil poprvé od konce srpna.

Cagliari se dočkalo prvního vítězství pod vedením kouče Zdeňka Zemana. O triumf sardinského týmu v Miláně proti Interu 4:1 se zasloužil především švédský středopolař Albin Ekdal, který stačil nastřílet hattrick během prvního poločasu.

O vítězství Neapole celku rozhodl ve 28. minutě se třemi brankami nejlepší střelec týmu José Callejón, který snadno poslal do branky centr Gonzala Higuaína. Stejně jako ve středu při remíze 3:3 s Palermem mohla Neapol o triumf přijít, Federico Peluso však těsně před koncem mířil jen do břevna.

Trenér Rafael Benítez nasadil sestavu: Cabral - Zúňiga, Albiol, Koulibaly, Britos - Gargano (77. Jorginho), David López - Callejón, Hamšík (61. De Guzmán), Insigne - Higuaín (70. Zapata).

Zeman: Mladý tým se musí učit můj fotbal

Inter doma stihl rychle vyrovnat, když na trefu Marca Saua z desáté minuty zareagoval osm minut nato Pablo Osvaldo. Pak se ale milánskému týmu vykartoval během dvou minut záložník Juto Nagatomo a krátce nato začal pálit Ekdal.

Pětadvacetiletý Švéd nejprve uspěl dorážkou zblízka, poté uklidil do sítě přihrávku Víctora Ibarba a potřetí slavil, když se prosadil ve skrumáži po rohovém kopu. Opařený Inter navíc před přestávkou přečkal i pokutový kop, který neproměnil Andrea Cossu.

"Všechny zajímají jen výsledky. My jsme ale hráli dobře i v minulých zápasech, a vy nás chválíte až teď. Mohli jsme na Interu dát klidně 10 gólů, ale také pět dostat. A mě by to nevadilo. Mladý tým se ještě musí naučit můj fotbal," hodnotil zápas před novináři Zeman.

Těšit ho mohlo i to, že ho v Miláně zdravili i fanoušci Interu. "Že volali mé jméno? Nedívím se, tady mě měli vždycky rádi, dokonce mě dvakrát chtěli za trenéra, ale nějak to nevyšlo," dodal český kouč.

Naplno nebodoval ani městský rival Interu AC Milán, který remizoval 1:1 s Cesenou. Po úterním nerozhodném výsledku s Empoli tak hráči AC ztratili podruhé za sebou body s nováčkem. Na výhru čekají svěřenci trenéra Filippa Inzaghiho už tři zápasy.