Nasri končí v reprezentaci. U Deschampse nemám šanci, říká

Sport Reuters Sport, Reuters
10. 8. 2014 10:36
Záložník Manchesteru City Samir Nasri končí v národním týmu. Kvůli trenérovi i médiím.
Samir Nasri.
Samir Nasri. | Foto: Reuters

Praha - Kvůli rozháraným vztahům s francouzskými médii i trenérem národního týmu Didierem Deschampsem ohlásil Samir Nasri konec reprezentační kariéry.

"Upřímně řečeno nemám šanci si za reprezentaci zahrát do té doby, dokud bude Deschamps trenérem národního týmu. Obzvláště potom, co se stalo," prohlásil Samir Nasri, který těžce nesl vyřazení z nominace na nedávný světový šampionát, kde Francouzi skončili ve čtvrtfinále. Jeho přítelkyni navíc Deschamps zažaloval za nactiutrhání a čeká ji soud (více zde).

"V roce 2016, kdy se hraje Euro, mi bude 29 a mohl bych klidně hrát. Ale v národním týmu nejsem šťastný - kdykoliv jsem v něm byl, následovaly jen potíže. Neustále mě někdo z něčeho obviňoval a má rodina tím trpí," uvedl záložník Manchesteru City před nedělním zápasem o anglický superpohár. 

Nasri za reprezentaci odehrál 41 zápasů a krom roztržky s Deschampsem má za sebou také hádku s jedním francouzským reportérem, za níž dostal distanc na tři utkání. Nezahrál si přitom ani na MS 2010, kam ho nevzal trenér Raymond Domenech.

"Není to jen o Deschampsovi. Ten se prostě rozhodl udělat co je nejlepší pro tým, a tomu rozumím. Ale jde i o to ostatní. Média o mně říkají různé věci a taky hráči. Už se tam nechci vrátit."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Německá CDU podpořila jako kandidáta na kancléře Armina Lascheta

Vedení německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové jasně podpořilo kandidaturu svého předsedy Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Na tiskové konferenci to prohlásil generální tajemník CDU Paul Ziemiak, který uvedl, že podpora není konečným rozhodnutím. Postoj CDU totiž pověřuje Lascheta, aby se nyní dohodl s bavorským premiérem a šéfem Křesťanskosociální unie (CSU) Markusem Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě v pondělí.

Výsledek schůzky vedení CDU ohlásil ještě před tiskovou konferencí hesenský premiér Volker Bouffier. Předsednictvo podle Bouffiera konstatovalo, že předseda strany a premiér Severního Porýní-Vestfálska Laschet je mimořádně vhodný kandidát na kancléřský úřad. "Zároveň jsme ho požádali, aby s Markusem Söderem projednal další postup," řekl Bouffier. CDU by chtěla, aby jasno bylo do týdne.

Další zprávy