Nasri končí v reprezentaci. U Deschampse nemám šanci, říká

Sport Reuters Sport, Reuters
10. 8. 2014 10:36
Záložník Manchesteru City Samir Nasri končí v národním týmu. Kvůli trenérovi i médiím.
Samir Nasri.
Samir Nasri. | Foto: Reuters

Praha - Kvůli rozháraným vztahům s francouzskými médii i trenérem národního týmu Didierem Deschampsem ohlásil Samir Nasri konec reprezentační kariéry.

"Upřímně řečeno nemám šanci si za reprezentaci zahrát do té doby, dokud bude Deschamps trenérem národního týmu. Obzvláště potom, co se stalo," prohlásil Samir Nasri, který těžce nesl vyřazení z nominace na nedávný světový šampionát, kde Francouzi skončili ve čtvrtfinále. Jeho přítelkyni navíc Deschamps zažaloval za nactiutrhání a čeká ji soud (více zde).

"V roce 2016, kdy se hraje Euro, mi bude 29 a mohl bych klidně hrát. Ale v národním týmu nejsem šťastný - kdykoliv jsem v něm byl, následovaly jen potíže. Neustále mě někdo z něčeho obviňoval a má rodina tím trpí," uvedl záložník Manchesteru City před nedělním zápasem o anglický superpohár. 

Nasri za reprezentaci odehrál 41 zápasů a krom roztržky s Deschampsem má za sebou také hádku s jedním francouzským reportérem, za níž dostal distanc na tři utkání. Nezahrál si přitom ani na MS 2010, kam ho nevzal trenér Raymond Domenech.

"Není to jen o Deschampsovi. Ten se prostě rozhodl udělat co je nejlepší pro tým, a tomu rozumím. Ale jde i o to ostatní. Média o mně říkají různé věci a taky hráči. Už se tam nechci vrátit."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy