Nádherná pohádka, jásají v Chorvatsku. Neodpustitelné zostuzení, zuří argentinská média

ČTK ČTK
22. 6. 2018 10:35
Za ponížení či totální fiasko označily argentinské deníky čtvrteční prohru fotbalistů na mistrovství světa s Chorvatskem.
Překonaný brankář Willy Caballero  zápase Argentina - Chorvatsko na MS 2018
Překonaný brankář Willy Caballero zápase Argentina - Chorvatsko na MS 2018 | Foto: Reuters

Buenos Aires - Novináři argentinskou reprezentaci po porážce 0:3 vesměs ostře kritizovali, někteří volali po odstoupení trenéra Jorgeho Sampaoliho. Kritika se na výkon Argentinců snesla i ve španělském tisku, zejména pak v Katalánsku, v jehož metropoli Barceloně hraje argentinský kapitán Lionel Messi.

"Argentina si uřízla s Chorvatskem pěknou ostudu," napsal jeden z velkých argentinských deníků La Nación.

Podobně jako ostatní listy připojil k článku fotografii Messiho zobrazeného zezadu a se skloněnou hlavou. Nación kritizoval mimo jiné "psychický propad kapitána" týmu či nové "nepříliš vyzkoušené rozestavení", které Sampaoli zvolil.

Španělský sportovní deník Marca nadepsal článek o zápase Argentiny s Chorvatskem "Totální světové fiasko". Také přední katalánský deník La Vanguardia označil porážku Argentiny za ponížení. "Ani Messi nebyl schopen zachránit tým, jemuž chybí talent a který tak ve druhém zápase v Rusku spravedlivě propadl. Jeho třetí zápas (s Nigérií) může být poslední, pokud nezasáhne někdo 'shůry' a nezařídí to," napsal deník La Vanguardia.

Naopak bývalý argentinský fotbalista Carlos Bianchi neztrácí naději. "Prioritou je pozvednout psychiku mužstva, která po čtvrtku ještě více utrpěla. Je třeba s hráči mluvit a přesvědčit je, že šance stále je a že mají na to, aby vyhráli," napsal Bianchi v komentáři v argentinském deníku Clarín.

A dodal, že je rád, že nebyl v době zápasu v Buenos Aires, protože tam to podle něj muselo v hospodách před obrazovkami být peklo.

Porážku si Bianchi vysvětluje mimo jiné tím, že Chorvati hráli ve větší pohodě, neboť Argentina předtím jen remizovala s Islandem. "Náš tým totálně propadl takticky," dodal Bianchi. K výkonu Messiho uvedl, že "to absolutně nechápe" a že ho takhle bez šťávy ještě neviděl.

Extáze na Balkáně

Zatímco v Argentině novináři svůj tým tepají, v Chorvatsku samozřejmě nešětří superlativy. "Nádherná pohádka," píše web Vecernji.hr, který si všímá zejména chyby argentinského brankáře, po níž padl první gól. "Díky, pane Caballero," uvedl server, který dodal, že "už od prvních minut bylo z řeči těla našich fotbalistů jasné, že v Nižním Novgorodu to bude chorvatský večer".

Jutarnji.hr si všímá, že chorvatský kapitán Luka Modrič na trávníku naprosto zastínil Messiho, kvůli kterému přitom zápas sledovala většina nezúčastněných diváků. "Všichni si ho cení… a teď mají vzpomínku na celý život. Obraz mistrovské partie chorvatského kapitána a Messiho na kolenou! Dámy a pánové, odpusťte, ale byl to večer, kdy se Luka Modrič stal Messim. Byl to Luka Messi," píše s nadšením web.

Nadšení neskrývají ani Novosti.hr, které také vyzdvihují výkon kapitána týmu. "Modrič srazil Argentince na kolena, když jim z více než 20 metrů vstřelil nádhernou branku," píše web v reportáži ze zápasu s titulkem "Ohromné vítězství Chorvatska - Bezmocná Argentina".

"Argentinci mohou být šťastní, že skončili jen se třemi góly ve své síti. Nervózní Messi se nevzmohl vůbec na nic," tvrdí server 24sata.hr, podle nějž Chorvatsko rozbilo jihoamerický tým na malé kousky a který argentinskému kapitánovi vzkazuje výmluvné "Adiós, Leo Messi!"

Server oceňuje také přístup jedné z velkých hvězd týmu Vedrana Čorluky, který ke stému zápasu za reprezentaci nastoupil až minutu před koncem. "Představte si, jaké ego musí mít takový hráč…, jedna z největších postav reprezentace - a přesto je schopný sám sebe upozadit. Čorluka je prostě frajer," uvedl web.

Čorluku tím postavil do ostrého kontrastu s jeho reprezentačním kolegou Nikolou Kaliničem. Ten odmítl na šampionátu nastoupit z lavičky na závěr sobotního utkání s Nigérií a trenér Zlatko Dalič ho poslal domů.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy