Vězni se bouří. Vraťte nám kabelovku, máme právo na Messiho, tvrdí argentinští kriminálníci před MS

ČTK ČTK
13. 6. 2018 13:59
Trestance naštvalo, že už třetí den nejde kabelová televize, a bojí se, že neuvidí zápasy mistrovství světa.
fotbal, MS 2018, Lionel Messi při tréninku Argentiny
fotbal, MS 2018, Lionel Messi při tréninku Argentiny | Foto: Reuters

Buenos Aires - Fotbalové mistrovství světa zasáhlo i provoz věznice ve městě Puerto Madryn. Trestanci tam totiž začali držet hladovku, kterou si chtějí vynutit znovuzprovoznění kabelové televize, aby mohli sledovat zápasy argentinské reprezentace.

"Kabelová televize je nezpochybnitelné právo každého člověka, který je omezen na svobodě. Nefunguje už tři dny, proto jsme se rozhodli odmítnout příděly jídla, dokud nebude problém vyřešen," citovala agentura AFP dopis, který trestanci předali vedení věznice.

Argentina do šampionátu v Rusku vstoupí v sobotu zápasem proti Islandu, poté se ve skupině utká ještě s Chorvatskem a Nigérií. Výběr trenéra Jorgeho Sampaoliho v čele s hvězdným útočníkem Lionelem Messim obhajuje stříbrné medaile a stejně jako před čtyřmi lety v Brazílii patří i nyní k největším favoritům.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy