Argentinci a Peršané ladí chorály, Kremlem zní Rossia Maja. Moskva se změnila v Babylon

Jiří Škuba Jiří Škuba
12. 6. 2018 11:20
Stovky bouřících a zpívajících fanoušků ze všech koutů světa zaplavily ulice Moskvy. Mistrovství světa ve fotbale začíná ve čtvrtek zápasem Ruska a Saudské Arábie.
Ve čtvrtek začíná v Rusku mistrovství světa ve fotbale. Fanoušci Argentiny a Íránu už cvičili v Moskvě chorály. | Video: Jiří Škuba

Moskva - Před chrámem Vasila Blaženého tancují Iránci společně s Tunisany, mezi nimi pobíhají fanoušci s vlajkou Maroka a Saudské Arábie. O kus dál fanoušek Ruska tmavé pleti zpívá píseň Rossia Majááá a fotí se s korejskou turistkou.

Moskva se po dobu šampionátu stává kosmopolitní metropolí číslo 1. A i když například fanoušci Argentiny vypadali, že už to s českým pivem, jenž tu jde na dračku, lehce přehnali, k žádným výtržnostem zatím nedošlo.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy