reklama
 
 

Fotbalisté Japonska se jako třetí kvalifikovali na MS 2018

31. 8. 2017 14:46
Mistrovství světa mají po Rusech, Brazilcích a Íránu jisté i fotbalisté Japonska.

Tokio - Fotbalisté Japonska se jako třetí tým kvalifikovali na mistrovství světa v roce 2018. Postup na závěrečný turnaj, který bude hostit Rusko, si zajistili vítězstvím 2:0 nad Austrálií v předposledním utkání asijské kvalifikační skupiny B v Saitamě.

Japonci se tak připojili k Brazílii a Íránu, jejichž týmy si účast na turnaji pro 32 mužstev zajistily už dříve. Mezi světovou elitou si Japonsko zahraje pošesté za sebou. Automaticky má start jistý pořádající Rusko.

O výhru týmu bosenského trenéra Vahida Halilhodžiče nad Austrálií se góly zasloužili Takuma Osano a Josuke Ideguči. Japonci nyní vedou šestičlennou skupinu o čtyři body před Saúdskou Arábií a zápas před koncem už o první místo nemohou přijít.

Saúdská Arábie se o druhé přímé postupové místo v asijské skupině B utká na dálku s Australany. Oba týmy mají shodný počet bodů. Zatímco tým z Blízkého východu, který má lepší skóre, čeká v posledním utkání Japonsko, Austrálie bude hrát s posledním Thajskem. Tým ze třetího místa čeká baráž.

Finálový turnaj je v Rusku na programu od 14. června do 15.

autor: ČTK | 31. 8. 2017 14:46

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama