Mlčící Íránci, Top Gun i první kanonýři. Fotbalový šampionát se rozjel naplno

Mlčící Íránci, Top Gun i první kanonýři. Fotbalový šampionát se rozjel naplno
V Kataru jsou odehrané pouhé čtyři zápasy, ale už trio hráčů má na svém kontě dvě vstřelené branky. Prvním byl v neděli Enner Valencia z Ekvádoru.
Ale protest se i tak v tomto zápase konal. Zavřená ústa íránských fotbalistů během hymny symbolizovala podporu protivládních protestů, které touto zemí otřásají.
Maverick v hledišti? Kdepak, to si jen americký fanoušek přinesl helmu jako z filmu Top Gun.
Harry Kane s oficiální kapitánskou páskou FIFA. Kapitán anglického týmu si nemohl nasadit duhovou pásku, jak původně chtěl.
Foto: Reuters
Sport Sport
22. 11. 2022 6:31
Mistrovství světa ve fotbale je v plném proudu, prohlédněte si nejhezčí fotografie z prvních dvou dnů šampionátu hraného v Kataru.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

FBI prohledá v kauze utajovaných dokumentů soukromý dům bývalého viceprezidenta Pence

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v rámci šetření kauzy utajovaných dokumentů v příštích dnech prohledá soukromý dům bývalého viceprezidenta Mikea Pence v Indianě, napsal ve čtvrtek list The Wall Street Journal. U Pence, stejně jako u prezidenta Joea Bidena, našli jeho spolupracovníci dokumenty označené jako tajné. Kauza utajovaných dokumentů začala loni v srpnu, když agenti FBI našli v soukromém sídle exprezidenta Donalda Trumpa na Floridě několik krabic materiálů, které měl Trump odevzdat po odchodu z Bílého domu.

Jak bývalí prezidenti a viceprezidenti zacházeli s utajovanými dokumenty nyní vyšetřuje ministerstvo spravedlnosti. Biden a Pence oba uznali, že malé množství citlivých materiálů neměli uchovávat ve svých soukromých nemovitostech a prohlásili, že s úřady budou "plně spolupracovat". V Bidenově washingtonské kanceláři a jeho dvou domech našli vyšetřovatelé "malé množství dokumentů" a k dalšímu přezkumu si odnesli materiály datované až desítky let do minulosti, kdy byl Biden americkým senátorem.

"Když ve funkci končí jeden prezident a nastupuje nový, v Bílém domě nejsou žádné dokumenty, žádné složky a počítače jsou naprosto prázdné," řekl WSJ David Marchik, autor knihy The Peaceful Transfer of Power (Nenásilné předání moci), která mapuje předávání moci mezi americkými prezidenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy