17. 10. 2010 19:45
Mohuč - Hamburk 0:1, Bayern - Hannover 3:0
Mohuč se rekordu nedočkala.
Mohuč se rekordu nedočkala. | Foto: Reuters

Mnichov - První porážku v nové sezoně si připsali v osmém kole německé bundesligy hráči Mohuče, kteří v sobotu prohráli na domácí půdě s Hamburkem 0:1.

Jedinou branku zápasu vstřelil k lítosti domácích fandů José Paolo Guerrero minutu před koncem zápasu.

Svěřenci Thomase Tuchela tak přišli o možnost zapsat se do knihy rekordů Bundesligy, protože vyhrát prvních osm zápasů sezony se ještě žádnému týmu před nimi nepodařilo.

Dortmund se po výhře v Kolíně dostal do čela Bundesligy
Bayern prohrál v Dortmundu. Stuttgart zůstává poslední

Zároveň také přenechali první místo v tabulce soutěže Borussii Dortmund, která včera vyhrála gólem v nastavení v Kolíně a má při shodném bodovém zisku lepší skóre.

Napravit špatný vstup do sezony se snaží napravit Bayern, který doma rozdrtil 3:0 Hannover 96, když se o všechny tři branky postaral Mario Gomez.

Úřadující šampioni i přes vítězství hledí na čelo Bundesligy z uctivé vzdálenosti, když na vedoucí duo Mohuč-Dortmund ztrácí po osmi kolech deset bodů.

Alespoň za jeden získaný bod jsou po sobotě vděční v hvězdami nabitém Schalke, které stále ne a ne vybřednout z hluboké krize.

V souboji z chvostu tabulky Huntelaar a spol. remizovali se Stuttgartem, když domácí dvakrát museli dotahovat vedení soupeře a vyrovnání na 2:2 jim zajistil až v osmdesáté minutě z penalty právě holandský kanonýr.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Bayern Mnichov - Hannover 3:0 (21., 77. a 90. Gómez), Brémy - Freiburg 2:1 (33. Hunt, 73. Almeida - 62. Schuster), Mohuč - Hamburk 0:1 (89. Guerrero), Schalke - Stuttgart 2:2 (29. Edu, 80. Huntelaar z pen. - 15. Gebhart, 74. Harnik), St. Pauli - Norimberk 3:2 (45.+1 Asamoah, 59. Ebbers, 82. Bruns - 48. Ekici, 62. Wolf), Wolfsburg - Leverkusen 2:3 (9. Diego, 68. Grafite - 72. a 83. Rolfes, 74. Vidal z pen.), Kaiserslautern - Frankfurt 0:3 (45. a 67. Gekas, 83. Meier), Hoffenheim - Mönchengladbach 3:2 (46. Ba, 67. vlastní Anderson, 82. Salihovič z pen. - 13. Bobadilla, 90. Idrissou).

1. Dortmund 8 7 0 1 20:6 21
2. Mohuč 8 7 0 1 18:8 21
3. Leverkusen 8 4 3 1 18:14 15
4. Hoffenheim 8 4 2 2 16:12 14
5. Hamburk 8 4 2 2 13:11 14
6. St. Pauli 8 4 1 3 11:10 13
7. Hannover 8 4 1 3 11:11 13
8. Frankfurt 8 4 0 4 14:9 12