ManCity i podruhé vyhrálo a vede tabulku Premier League

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
21. 8. 2011 19:25
Marcel Gecov si za Fulham znovu nezahrál

Bolton - Ani ve druhém zápase nové sezony Premier League nezaváhal fotbalový Manchester City, jenž se po nedělní výhře 3:2 v Boltonu díky lepšímu skóre vyšvihl do čela tabulky.

Sice se tentokrát neprosadila velká posila Sergio Agüero, nicméně i tak hrál tým Roberta Manciniho parádní fotbal a vítězství, které mu trefil na začátku druhé půle ex-teplický Edin Džeko, si zcela zasloužil.

Bolton, který v prvním kole stejně jako Citizens vyhrál 4:0, byl v zápase horším týmem, a i když se dvakrát dotáhl na rozdíl jedné branky, Manchester výhru nakonec udržel.

Fandové Arsenalu zuří, Wengerova obliba klesá
Chelsea bez Čecha vyhrála, Arsenal podlehl Liverpoolu

Ani ve druhém kole se svého debutu v Premier League nedočkal český záložník Marcel Gecov. Někdejší opora Liberce tak jen z lavičky sledovala, jak její Fulham prohrál s Wolverhamptonem 0:2.

"Vlci" se díky dnešnímu vítězství dostali do čela tabulky hned za Manchester City, což překvapuje o to více, že v minulých letech hrával tento celek především o záchranu.

Ve třetím nedělním duelu uhrálo další remízu Stoke City, jež po nerozhodném výsledku s Chelsea remizovalo i v Norwichi. Domácí ovšem výsledek 1:1 musí hodně mrzet, neboť vyrovnávací branka Stoke padla až ve čtvrté minutě nastavení.

Tabulkou Premier League ještě může zamíchat pondělní dohrávka mezi Manchesterm United a Tottenhamem Hotspur.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Norwich - Stoke 1:1 (37. De Laet - 90.+4 Jones), Wolverhampton - Fulham 2:0 (42. Doyle, 45.+1 Jarvis), Bolton - Manchester City 2:3 (39. Klasnič, 63. Davies - 26. Silva, 37. Barry, 47. Džeko)