Američanka pomohla Rusce v nesnázích. Sportovní gesto, které obletělo svět

av av
12. 5. 2024 9:00
Danielle Collinsová zažívá nejlepší sezonu kariéry. A také tu úplně poslední. Americká hvězda je všeobecně velebená za své tenisové výkony, nyní v Římě ale upoutala pozornost i sportovním chováním.
Danielle Collinsová
Danielle Collinsová | Foto: Reuters

V duelu s Annou Blinkovovou na antukové "tisícovce" ve Foro Italico třicetiletá Američanka ovládla první sadu poměrem 6:4, v úvodu druhého dějství ale zápas náhle skončil.

Ruská tenistka si totiž při snaze o doklouznutí k míčku pochroumala kotník a přes veškerou snahu nebyla schopná pokračovat ve hře.

Collinsová k soupeřce přispěchala a starala se o její stav, utěšovala ji, vzápětí jí dokonce přinesla její lahve s pitím.

Ani to nebylo všechno.

Vítězka nedávných turnajů v Miami a Charlestonu při odchodu z kurtu za potlesku tribun odnesla Rusce její sportovní tašku.

Záběry obletěly svět a tenistka z Floridy za své gesto sklidila pochvalné ohlasy. "Příkladné chování," napsal server WTA. 

"Tahle žena je tolik nepochopená, přitom má v jádru to nejlaskavější srdce. Je úžasné tohle vidět," podotkl magazín The Tennis Letter s tím, že je Collinsová mezi fanoušky často kritizována za chladné a typicky "americky sebevědomé" chování během zápasů.

Finalistka předloňského Australian Open své plány na ukončení kariéry oznámila už v lednu. Odejít se rozhodla, protože touží založit rodinu, což jí ale komplikuje onemocnění revmatoidní artritidou.

Od té doby se ale rozehrála ke skvělým výkonům a na světovém žebříčku to dotáhla na své kariérní maximum, patří jí 15. místo.

 

Právě se děje

Další zprávy