Manchester padl v derby, Chelsea zaváhání nevyužila

Red Spo
10. 2. 2008 18:58
Chelsea s Liverpoolem jen remizovala
Cristiano Ronaldo z Manchesteru United (vlevo) (vlevo) bojuje ve finále Community Shield s Florentem Maloudou z Chelsea. | Foto: Aktuálně.cz

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United prohráli derby a v honbě za titulem v Premier League selhali už podruhé za sebou.

Minulý týden jen remizovali na hřišti Tottenhamu, v neděli překvapivě selhali na Old Trafford s městským rivalem ze City a přišli o možnost vrátit se do čela tabulky. Tam si naopak může Arsenal v pondělní dohrávce vytvořit už pětibodový náskok.

Na Old Trafford vládla v derby emotivní atmosféra, umocněná předzápasovou vzpomínkou na padesát let starou tragédii, kdy při letécké nehodě zahynulo osm hráčů United.

Domácí pak byli sice většinu zápasu lepší, ale už do poločasu prohrávali 0:2. Skóre otevřel ve 24. minutě Vassell a těsně před koncem první půle zvyšoval už na dvoubrankový rozdíl Benjani. United už stačili jen korigovat gólem Carricka z 90. minuty.

Třetí Chelsea mohla po zaváhání Manchesteru stáhnout jeho náskok na druhém místě na rozdíl jediného bodu, ale nabídnutou šanci nevyužila - s Liverpoolem na Stamford Bridge uhrála jen bezbrankovou remízu.

Liverpool byl dlouho aktivnější a vytvořil si více gólových příležitostí. V 18. minutě si vyměnil Crouch míč s Babelem, ale následná střela vysokého útočníka mířila vedle Čechovy branky.

Domácí pak odpověděli akcí Joea Colea, kterého ve vápně možná nedovoleně atakoval Mascherani, ale sudí Riley penaltu nepískal. To ale bylo z obou stran na dlouhou dobu všechno. Chelsea se probrala z letargie až deset minut před koncem, jenže Ballack nezamířil přesně a zápas skončil bezbrankovou remízou.