Newcastle opět selhal. Baroš střídal už v poločase

9. 2. 2008 18:01
Útočník Aston Villy Carew vstřelil hattrick
Milan Baroš se v dresu Portsmouthu opět neprosadil
Milan Baroš se v dresu Portsmouthu opět neprosadil | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Newcastlu United zažívají černou sezonu. Krize, kvůli které byl odvolaný i manažer Sam Allardyce, pokračuje i pod novým šéfem Kevinem Keeganem. "Straky" v sobotu prohrály vysoko na hřišti Aston Villy 1:4 a nebezpečně se blíží pásmu sestupu.

Skóre utkání sice otevřel ve 4. minutě povedenou hlavičkou anglický reprezentant Michael Owen, který se trefil v druhém utkání v řadě. To však bylo ze strany hostů vše.

Henry do Anglie? Zaplatíme cokoliv, tvrdí Newcastle
Jsem nejlepší fotbalista světa, tvrdí Cristiano Ronaldo

Domácí brzký gól nerozhodil a zvýšenou agresivitou zatlačili "Straky" před jejich bránu. Vyrovnávací gól se jim však do konce první půle vstřelit nepodařilo. Rozhodčí Mason navíc domácím fotbalistům upřel jasnou penaltu po ruce stopera Taylora.

Druhý poločas plynule navázal na první dějství. Domácí tlačili a Newcastle jen se štěstím odolával jejich útoků. Ve 48. minutě se však Villa dočkala, k míči se dostal na hranici pětadvaceti metrů Nizozemec Bouma a přizemní ne moc tvrdou střelou využil podklouznutí irského gólmana Givena, kterému utkání vůbec nevyšlo a mamažer Keegan jej dokonce v průběhu utkání ze hry stáhl.

Poté nastaly velké chvíle norského útočníka "Villans" Johna Carewa. Nejdříve v 51. minutě hlavou vstřelil rozdílový gól po přesném centru z pravé strany a v 72. minutě rozšířil opět hlavou svůj gólový učet na dva zásahy. Hattrick dokonal v nastaveném čase, když bezpečně proměnil pokutový kop. Aston Villa si tak za vítězství 4:1 připsala další tři důležité body do tabulky Premier League.

Baroš střídal už o přestávce

Soupeř pražské Slavie ve čtvrtečním utkání Poháru UEFA londýnský  Tottenham si bez problémů poradil s posledním týmem soutěže Derby County 3:0. O branky se postarali nejlepší týmoví střelci Robie Keane a z penalty Dimitar Berbatov, jeden zásah měl na svědomí obránce Kaboul. V bráně "Kohoutů" se objevil Radek Černý a připsal si své třetí čisté konto v sezoně.

Český útočník Portsmouthu  Milan Baroš opět naskočil v základní sestavě svého týmu v utkání proti Boltonu, ale znovu jen dokázal, že už delší dobou výkonnostně stagnuje. Manažer Redknapp jej vystřídal už o poločasu, kdy jej nahradil navrátilec z afrického mistrovství Nigerijec Kanu. Portsmouthu nakonec zvítězil 1:0,

To bývalý hráč Mladé Boleslavi Marek Matějovský odehrál v dresu Readingu celé utkání. Ani jeho solidní výkon však nezabránil porážce od Evertonu 0:1. Reading si připsal již sedmou ligovou porážku za sebou a propadl na osmnáctou příčku znamenající sestup.

Aston Villa - Newcastle 4:1