4. 5. 2009 23:00
Middlesbrough - Manchester 0:2, Chelsea - Fulham 3:1
Fotbalisté Manchesteru mají na dosah obhajobu domácího titulu
Fotbalisté Manchesteru mají na dosah obhajobu domácího titulu | Foto: Reuters

Middlesbrough - Fotbalisté Manchesteru United míří za obhajobou anglického titulu, když vyhráli v sobotní předehrávce pětatřicátého kola Premier League na hřišti předposledního Middlesbrough, a zvýšili tak svůj náskok v čele před druhým Liverpoolem na šest bodů.

Liverpool však hned v něděli náskok opět snížil, když v 35. kole bez větších problémů porazil Newcastle 3:0.

Na vedoucí Manchester United tak tři kola před koncem sezony stále ztrácí tři body, Manchester však má zápas k dobru.

Liverpool už vedl Gerrard

Liverpool se již mohl spolehnout na kapitána Stevena Gerrarda, který se vrátil po krátkodobém zranění a znovu převzal dirigentskou taktovku. Hosté se hned od úvodu dostali pod tlak, ze kterého Liverpool brzy vytěžil dvoubrankové vedení. Nejprve se na hranici ofsajdu prosadil Benajun, záhy zvýšil hlavičkou v pádu po rohovém kopu Kuijt.

Liverpool nadále dominoval a nepouštěl Newcastle téměř k ničemu. Naopak hostující brankář Harper předvedl několik skvělých zákroků a hned třikrát mu pomohlo břevno po střelách Xabiho Alonsa a Gerrarda.

V závěru však hosté neubránili další standardní situaci a Lucas svým prvním ligovým gólem v kariéře upravil na konečných 3:0.

Manchester vykročil do sobotního zápasu jako favorit a od úvodních minut svého soupeře, který bojuje o záchranu, k výraznější šanci nepustil.

Domácí vystrašili brankáře Fostera až po dvaceti minutách hry, kdy střílel nebezpečně Aliadiere, ale náhradník Edvina van der Sara jeho pokus vyrazil.

United na sebe výrazně upozornili v pětadvacáté minutě a hned jejich šance skončila gólem. Přesným střelcem se stal čerstvý hráč roku Ryan Giggs.

Hosté mohli zdvojnásobit své vedení ještě před přestávkou, ale Paul Scholes svou nadějnou příležitost promarnil.

I ve druhé půli měli více ze hry "Red Devils" a gólové vyjádření jejich převahy přišlo hned v úvodu. Wayne Rooney našel přesným pasem Parka a jihokorejský záložník překonal brankáře Jonese podruhé.

Chelsea proti Fulhamu nezaváhala

V sobotu nezaváhala ani Chelsea, která porazila v londýnském derby Fulham 3:1.

Úvodní branku vstřelil po rozebrání hostující obrany už v 50. sekundě utkání francouzský kanonýr Anelka. Vedení však Chelsea vydrželo jen tři minuty, než útočník Fulhamu Nevland z úhlu prostřelil Petra Čecha.

Reprezentační brankář, kterému nepříjemný míč proklouzl pod rukavicemi, inkasoval poprvé po třech zápasech. Třetím gólem uzavřel hektickou desetiminutovku další Francouz Malouda, který tvrdou ranou zblízka vrátil vedení na stranu Chelsea.

Výhru domácích, kteří ve středeční semifinálové odvetě Ligy mistrů přivítají na Stamford Bridge Barcelonu, pečetil v druhém poločase Drogba.

Kováč pomohl k výhře West Hamu

Arsenal vyhrál v Portsmouthu jasně 3:0, prodloužil svou ligovou neporazitelnost na 21 zápasů a už nemůže přijít o čtvrté místo zajišťující start v Lize mistrů.

Hosté dominovali i bez několika opor, které trenér Wenger šetřil na úterní odvetný zápas Ligy mistrů proti Manchesteru United. Dvakrát v zápase skóroval Dán Bendtner, gól si připsal i jeho mexický kolega z útoku Vela. Mladou sestavu Arsenalu vedl jako kapitán Rus Aršavin, zimní posila z Petrohradu.

West Ham s Radoslavem Kováčem v sestavě uspěl na hřišti Stoke, kde vyhrál po brance útočníka Tristána 1:0 a zůstává sedmý.

Dařilo se i Manchesteru City, který porazil Blackburn 3:1 a potřetí za sebou v lize vyhrál. Ve všech třech posledních zápasech skóroval brazilský útočník City Robinho.

Aston Villa si pojistila Evropskou ligu

Fotbalisté Aston Villy porazili v pondělí v anglické lize 1:0 Hull a zajistili si účast v Evropské lize, nástupci Poháru UEFA. O jediný gólzápasu se postaral útočník John Carew.

Branka norského střelce ze 34. minuty ukončila dvanáctizápasové čekání Aston Villy na vítězství.

Naopak Hull prodloužil své trápení, když naplno bodoval jen jednou v posledních 19 zápasech. V tabulce nováčkovi soutěže patří 17. příčka a od sestupových pozic ho tři kola před koncem dělí pouhé tři body. Před začátkem série špatných výsledků byl přitom na šestém místě.