11. 5. 2009 23:32
Man.United - Man.City 2:0, West Ham - Liverpool 0:3
Manchester se zase o něco více přiblížil titulu
Manchester se zase o něco více přiblížil titulu | Foto: Václav Rojík

Manchester - Fotbalisté Manchesteru United zvítězili v nedělním utkání 36. kola anglické Premier League nad svým městským rivalem Manchesterem City 2:0 a opět se vrátili do čela tabulky.

Svěřenci Alexe Fergusona tak míří jednoznačně za titulem, když znovu odsunuli na druhý post Liverpool a mají ještě vedle tříbodového náskoku před svým tradičním rivalem jeden dohrávaný zápas s Wiganem k dobru.

Největší vyzyvatel hodil obhájci pomyslnou rukavici již v sobotu, kdy zvítězil na hřišti West Hamu 3:0 a čekal, zda jeho soupeř v městském derby klopýtne. To se však nestalo.

Red Devils neponechali nic náhodě a už od úvodních minut svého rivala zatlačili. Velké šance měl zejména Carlos Tevéz, který krátce před zápasem oznámil, že by v létě svého současného zaměstnavatele rád opustil

Účet utkání však otevřel jeho spoluhráč Cristiano Ronaldo. Ten se v osmnácté minutě postavil k přímému kopu a jeho tvrdou ránu nešťastně tečoval za záda brankáře Givena nizozemský obránce De Jong.

United ve své aktivitě neslevili a blízko zvýšení náskoku byl Evans a znovu Carlos Tevez. Argentinský forvard se nakonec dočkal v závěru první půle kdy parádním „angličanem" rozradostnil domácí fanoušky podruhé.

Gerrard táhl Liverpool k vítězství proti West Hamu

Vedle příznivců Citizens tak výhra neudělala radost i Liverpoolu, který navzdory sobotnímu vítězství nad West Hamem zůstává druhý a jeho šance na zisk titulu zase o něco více klesla.

Klid dal liverpoolskému celku jeho kapitán už po 76 vteřinách. Steven Gerrard už je zcela v pořádku a po Torresově přihrávce vstřelil "Kladivářům" první branku.

Čtěte dále: Škrtel z Liverpoolu sní o titulu: United snad klopýtnou

Anglický reprezentant potvrdil stěžejní roli pro tým ještě v 37. minutě, kdy se trefil podruhé. Přestože se West Ham favorizovanému výběru vyrovnal, šancí měl méně.

Před brankáře Reinu se dostal minimálně a v závěru inkasoval potřetí. V 84. minutě uzavřel skóre střídající Ryan Babel.

Chelsea zničila v londýnském derby Arsenal

Na třetím místě zůstává i nadále Chelsea. Ta si navíc po vypadnutí z Ligy mistrů spravila chuť na hřišti Arsenalu a svého londýnského rivala vyprovodila překvapivě jednoznačně 4:1.

Na vysoké výhře se podílel svým výkonem i Petr Čech, který v utkání předvedl několik dobrých zákroků.

Kanonýry načal už po osmadvaceti minutách hry přesnou hlavičkou stoper Alex a k němu se později střelecky přidal i bývalý miláček Gunners Nicolas Anelka.

A když si hned po přestávce dal vlastní branku Kolo Touré, začali se diváci na Emirates Stadium obávat ostudy.

Jejich tým pak sice ještě dostal do zpět do hry střídající Nicklas Bendtner, ale veškeré naděje nakonec uhasil dalšími pohotovými zákroky Petr Čech a i Florent Malouda, který čtyři minuty před koncem pečetil konečný stav na 4:1.

Hull zůstává v ohrožení

Stoke City slaví. Nováček Premier League má po 36. kole už jistou záchranu mezi elitou. Tým, který se do nejvyšší soutěže dostal po pětadvaceti letech, získal jistotu po výhře 2:1 nad Hullem.

Situace obou těchto klubů - nováčků se v průběhu sezony diametrálně změnila.Zatímco Hull měl výborný start, teď se trápí a hrozí mu pád zpět do druhé ligy s názvem Championship.

Naopak Stoke se zachránil s malým stadionem i podobným kádrem a stejným trenérem Pulisem, jenž vloni byl u postupu.

Hull klesl po pondělí, kdy vyhrál Newcastle nad Middlesbrough, na sestupovou příčku. Tým pod vedením kouče Alana Shearera bez suspendovaného Bartona v přímém duelu o záchranu otočil skóre a zvítězil 3:1.

Poslední zůstává West Bromwich, který ještě díky vítězství nad Wiganem vykřesal naději. Český útočník Roman Bednář znovu zůstal jen na lavičce.

Pátá Aston Villa nestačila na Fulham, jemuž na jeho hřišti podlehla 1:3. Šestý Everton toho ale nevyužil a pouze remizoval s Tottenhamem 0:0.

Blackburn - Portsmouth 2:0