10. 12. 2008 22:42
Manchester United - Aalborg 2:2
Bruno Alves z Porta slaví gól do sítě Arsenalu
Bruno Alves z Porta slaví gól do sítě Arsenalu | Foto: Sport

Praha - Poslední hrací den skupin fotbalové Ligy mistrů už o postupujících nerozhodoval, přesto čtvrteční program přinesl zajímavá utkání a nečekané výsledky, z nichž vyšli jako vítězové skupin Manchester United, Bayern, FC Porto a Juventus.

Nečekané starosti měl na Old Trafford anglický mistr Manchester United s dánským Aalborgem.

United potřebovali k pojištění první příčky zvítězit, což začali naplňovat už ve třetí minutě, kdy parádní Giggsův pas proměnil v úvodní gól Carlos Tevez.

Nedvěd burcuje před Borisovem. Dál sní o finále
Chelsea se zachránila, Šachťar ztrapnil Barcelonu

Aalborg se však nevzdal, aktivně se snažil o vyrovnání a byl odměněn. Po přímém kopu srovnal v šestnáctce zcela nehlídaný Jacobsen a těsně před koncem první půle dokonce poslal Dány do vedení Curth.

Ten po křížném pasu Dueho obloučkem překonal brankáře Kuszcaka. Domácí už stihli jen srovnat na 2:2, když se po přestávce tvrdou ranou trefil po Andersonově přihrávce Rooney.

Manchester však přesto uhájil první příčku, protože Villareal, jenž hrál hodinu bez vyloučeného Franka, padl v Glasgow s Celtikem 0:2. Skotskému týmu vystřelili vítězství už v prvním poločase Maloney a McGeady. Celtic však přesto zůstal poslední v tabulce a do poháru UEFA postupuje Aalborg.

Arsenal padl a je druhý

Ještě hůře dopadl londýnský Arsenal, jemuž v přímém souboji o první příčku stačilo v Portu remizovat, ale prohrál 0:2 a spadl na druhé místo.

Porto na domácím hřišti lépe kombinovalo, zatímco Arsenal až příliš často ztrácel míče. Mužstvo kouče Jesulada Ferreiry se dostalo do vedení těsně před přestávkou. Neatakovaný Bruno Alves si naběhl do šestnáctky a rohový kop usměrnil podél brankáře Almunii do brány.

Útočník Manchesteru Carlos Tevez svádí vzdušný souboj s Jakobsenem. Svěřenci Alexe Fergusona překvapivě s dánským týmem jen remizovali 2:2. | Foto: Sport

Krátce po přestávce zasadilo Porto rozhodující úder. Lisandro se prosadil přes Mikaela Silvestreho a parádně zavěsil do horního růžku branky Arsenalu.

Třetí příčku ve skupině G potvrdilo Dynamo Kyjev vítězstvím 1:0 nad poslední Fenerbachce.

Nedvěda vytleskali

Pavel Nedvěd odcházel ze hřiště za mohutného aplausu fanoušků Juventusu, když střídal v 90. minutě zápasu s  BATE Borisov. Jenže ani jeho aktivita nepomohla Juventusu k výhře a duel s běloruským celkem skončil 0:0.

Domácí, za něž odehrál celý zápas Zdeněk Grygera, však mohou hodně litovat, protože Giovinco na začátku druhé půle neproměnil penaltu.

Juvetusu však remíza stačila zásluhou lepších vzájemných zápasů k uhájení první příčky před Realem Madrid.

A to přesto, že na lavičce královského týmu vyšla parádně premiéra trenérovi Juande Ramosovi, jenž je u týmu po odvolání předchůdce Schustera teprve druhý den. Ve středu se radoval na stadionu Santiago Bernabeu z výhry nad Zenitem Petrohrad 3:0.

Real nadchl skvělým výkonem, zejména pak Nizozemec Arjen Robben, jenž po přestávce vstřelil druhý gól svého týmu.  Skóre načal po necelé půlhodině hry díky hrubce brankáře Malafejeva Raúl, jenž ve druhé půli uzavřel na 3:0.

Radost hráčů Realu z úvodní branky do sítě Petrohradu, kterou vstřelil Raul
Radost hráčů Realu z úvodní branky do sítě Petrohradu, kterou vstřelil Raul | Foto: Sport

Celý zápas v dresu Zenitu odehrál Radek Šírl, jenž si po faulu na Robbena vykoledoval žlutou kartu. Zenit zůstává třetí a postupuje do Poháru UEFA.

Bayern uhájil náskok

Ve skupině F to dlouho vypadalo na suverénní výhru Bayernu Mnichov v souboji o první příčku v Lyonu.

Po sedmatřiceti minutách totiž německý mistr vedl po dvou brankách Kloseho a jedné Ribéryho 3:0. Lyon však ve druhé půli mocně dotahoval, ale stačil již jen zásluhou Govoua a Benzemy snížit na konečných 2:3.

Postup do poháru UEFA si pohlídala Fiorentina, která vyhrála na hřišti Steauy Bukurešť 1:0.