Penaltový mág udivuje. V Lize mistrů zneškodnil pokutový kop ve třetím utkání v řadě

Rudolf Černík Rudolf Černík
26. 10. 2022 21:55
Ten chlap snad zná nějaké penaltové kouzlo. Brankář FC Porto Diogo Costa nedostal ve fotbalové Lize mistrů gól už tři zápasy, přestože v každém z nich se proti němu zahrával pokutový kop. I díky němu dnes vyhrál portugalský celek 4:0 v Bruggách a má blízko k postupu ze skupiny.
Brankář FC Porto Diogo Costa právě likviduje v Lize mistrů jednu z penalt
Brankář FC Porto Diogo Costa právě likviduje v Lize mistrů jednu z penalt | Foto: Reuters

Nejdříve 4. října český útočník Patrik Schick v dresu Leverkusenu.

O osm dní později jeho jeho parťák Kerem Demirbay.

A dnes ani Hans Vanaken a Noa Lang z FC Bruggy.

Už tři zápasy v řadě nedokázali soupeři FC Porto vyzrát na gólmana Dioga Costu ani z pokutového kopu.

A k tomu jen tak mimochodem připočtěte ještě penaltu Patrika Schicka, který Costu v brance Portugalska nepřekonal z penalty ani 24. září v dresu české reprezentace při utkání Ligy národů…

V dnešním souboji nepomohlo belgickému týmu ani to, když po první neúspěšné exekuci nechal sudí Michael Oliver pokutový kop opakovat kvůli prohřešku bránících hráčů.

Jenže po Vanakenovi selhal i Long.

Šlo přitom o klíčový okamžik duelu. Porto totiž potřebovalo v Belgii nutně vyhrát a drželo jednogólový náskok, když na začátku druhé půle nesmyslně oplácel v pokutovém území David Carmo.

Brankář FC Porto Diogo Costa
Brankář FC Porto Diogo Costa | Foto: Reuters

Anglický arbitr nic neviděl a k obrazovce ho musel zavolat až VAR, pak už rozhodčí penaltu nařídil.

Vanakenovu nepříliš dobře umístěnou střelu po své pravé straně vyrazil ovšem Costa pravou rukou.

Jenže Oliverovi znovu poradil VAR, že má exekuci nechat opakovat.

To už si vzal míč Long. Zamířil ke druhé tyči, Costa se k ní však tygřím skokem vrhl a i tenhle pokus svou vytrčenou pravačkou odpinkl.

Hned za pět minut dorazil frustrované Belgičany druhým gólem portugalského celku Evanilson a vzápětí přidal třetí Eustaquio. A v 70. minutě dovršil debakl Brugg na 0:4 Taremi.

Porto tak i díky penaltovému čarodějovi Costovi má na dosah postup do další fáze soutěže.

Takhle penaltová série Dioga Costy úspěšným zákrokem proti Patriku Schickovi v Lize mistrů začala: