Inspirace pro Česko? Španělé do pohárů pošlou týmy podle aktuální ligové tabulky

ČTK ČTK
17. 4. 2020 8:41
Pokud se španělská liga kvůli pandemii nového typu koronaviru nedohraje, zajistí si místa v evropských pohárech kluby na prvních šesti příčkách aktuálního pořadí. Rozhodlo o tom vedení španělského fotbalového svazu (RFEF).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kvůli nemoci covid-19, která si ve Španělsku vyžádala téměř 200 tisíc nakažených a 20 tisíc mrtvých, byla La Liga přerušena v polovině března po 27 kolech. Pokud by musela být soutěž ukončena, na základě rozhodnutí RFEF by do Ligy mistrů prošly Barcelona, Real Madrid, Sevilla s českým brankářem Tomášem Vaclíkem a San Sebastian.

Pátá a šestá příčka by zajistily start v Evropské lize Getafe a Atléticu Madrid. Zbývající účastnické místo určí případná dohrávka finále Španělského poháru: v případě zisku trofeje ho obsadí aktuálně desáté Bilbao, jinak do Evropské ligy projde sedmá Valencie.

"Chtěli jsme být připraveni na variantu, že se liga nedohraje a UEFA po nás bude chtít jména účastníků pro novou sezonu evropských pohárů," uvedl generální sekretář RFEF Andreu Camps. "Proto jsme rozhodli o plánu pro tu extrémní situaci. Aby kluby měly jasno, jaký by byl scénář," dodal s tím, že plán platí i pro případ, že by soutěž byla ukončena až poté, kdy by se znovu rozehrála.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy