Slovan zvládl odvetu a v Lize mistrů postupuje, Ferencváros nečekaně končí

19. 7. 2023 23:29
Fotbalisté Klaksvíku zvítězili v odvetě 1. předkola Ligy mistrů 3:0 na hřišti Ferencvárose a v součtu s bezbrankovou remízou z úvodního duelu senzačně postoupili do další fáze. Celek z Faerských ostrovů rozhodl proti maďarským šampionům třemi brankami v prvním poločase.
Radost fotbalistů Slovanu Bratislava
Radost fotbalistů Slovanu Bratislava | Foto: Reuters

Skóre otevřel v páté minutě záložník Frederiksberg a stejný hráč přidal po půlhodině druhou trefu. V nastavení dal třetí gól útočník Kassi po velké chybě gólmana Dibusze, jenž si srazil do branky jeho dalekonosný a nepříliš razantní pokus. Ferencváros se neprosadil ani ve druhém vzájemném utkání.

Do dalšího kola prošel slovenský mistr Slovan Bratislava, který po úvodní remíze 1:1 dnes zvítězil 2:0 na hřišti lucemburského Hesperange. Na začátku duelu nedal domácí kapitán Stolz penaltu, na druhé straně Weiss naopak oba pokutové kopy po přestávce proměnil.

Odvetná utkání 1. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Valmiera (Lot.) - Olimpija Lublaň 1:2 (0:1), první zápas 1:2, postoupila Olimpija; Dinamo Tbilisi - Astana 1:2 (1:0), první zápas 1:1, postoupila Astana; Ferencváros Budapešť - Klaksvík (Faer. o.) 0:3 (0:3), první zápas 0:0, postoupil Klaksvík; Karabach - Lincoln (Gibr.) 4:0 (2:0), první zápas 2:1, postoupil Karabach; Hesperange (Luc.) - Slovan Bratislava 0:2 (0:0), první zápas 1:1, postoupil Slovan; Razgrad (Bulh.) - Ballkani (Kos.) 4:0 (2:0), první zápas 0:2, postoupil Razgrad; Larne (Sev. Ir.) - HJK Helsinky 2:2 po prodl. (2:1, 0:1), první zápas 0:1, postoupil HJK.