Real po matném výkonu schytal v Paříži tři góly, Tottenham zaváhal v Pireu

Aktualizováno 18. 9. 2019 23:27
Fotbalisté Paris St. Germain na úvod Ligy mistrů porazili 3:0 Real Madrid. Dvěma góly domácím k vítězství pomohl útočník Ángel Di María, který v minulosti strávil čtyři roky právě v Bílém baletu a v roce 2014 mu pomohl i k celkovému triumfu v Lize mistrů.

V dalším souboji velkoklubů neudržel Juventus dvougólové vedení a nakonec na hřišti Atlética Madrid remizoval 2:2. Stejně dobře měl zápas na hřišti Olympiakosu Pireus rozehraný i Tottenham, ale také finalista minulého ročníku prestižní soutěže se musel spokojit s výsledkem 2:2.

Paris St. Germain nastoupil bez hvězdné útočné trojice Neymar, Kylian Mbappé, Edinson Cavani. Nakonec i bez nich na úvod skupiny A jednoznačně zvítězil a navíc soupeři nedovolil jedinou střelu na branku. Dvěma góly v prvním poločase poslal domácí do vedení Di María a v nastavení uzavřel skóre Thomas Meunier.

Juventusu zajistili po přestávce vedení Juan Cuadrado s Blaisem Matuidim, ale domácí Atlético vrátil do hry v 70. minutě Stefan Savič. Turínský celek držel těsné vedení až do nastavení, ve kterém dělbu bodů zajistil hlavičkou po rohovém kopu Héctor Herrera. Ve druhém duelu skupiny D si Lokomotiv Moskva v Německu poradil 2:1 s Leverkusenem.

Tottenham nedokázal v Řecku dotáhnout do konce slibně rozehraný zápas. Hosty poslali do vedení z penalty Harry Kane a druhou branku přidal Lucas Moura. Jenže za domácí těsně před přestávkou snížil Daniel Podence a po pauze z pokutového kopu srovnal Mathieu Valbuena. Olympiakos tak natáhl domácí pohárovou sérii bez porážky na deset zápasů. Naopak hosté vyhráli venku jen tři z posledních 13 zápasů v Lize mistrů.

Ve druhém utkání skupiny B Bayern Mnichov zvítězil 3:0 nad Crvenou zvezdou Bělehrad. O poslední gól se postaral Thomas Müller, který nastoupil k 106. utkání v Lize mistrů v dresu bavorského celku. Postaral se tak o nový klubový rekord, dosud se dělil o prvenství s Philippem Lahmem.

Bez problémů vykročil do Ligy mistrů Manchester City, jenž nad Šachtarem Doněck v Charkově vyhrál 3:0 a proti ukrajinskému celku navázal na triumfy 6:0 a 3:0 z minulého ročníku.

Ve druhém utkání skupiny C Dinamo Záhřeb znechutilo první start v Lize mistrů nováčkovi z Bergama. Chorvatský celek vyhrál 4:0 a třemi góly se o to postaral Mislav Oršič. Po Erlingu Haalandovi ze Salcburku, jenž v úterý hattrickem srazil Genk, se tak stal druhým hráčem v aktuálním úvodním kole, který při premiéře v soutěži dal hattrick. Dva třígólové debutanty v prvním kole zažila Liga mistrů poprvé.