Finále fotbalové Ligy mistrů v roce 2018 bude hostit Kyjev

ČTK ČTK
15. 9. 2016 12:28
Rozhodlo se o tom na dnešním zasedání výkonného výboru UEFA v Aténách, který zasedal pod vedením nového prezidenta Aleksandera Čeferina.
Olympijský stadion v Kyjevě
Olympijský stadion v Kyjevě | Foto: Reuters

Atény - Finále fotbalové Ligy mistrů v roce 2018 se poprvé uskuteční na Olympijském stadionu v Kyjevě, který před čtyřmi lety hostil duel o zlato na mistrovství Evropy. Rozhodlo se o tom na dnešním zasedání výkonného výboru UEFA v Aténách, který zasedal pod vedením nového prezidenta Aleksandera Čeferina.

"Finále Ligy mistrů v Kyjevě je vítězstvím pro každého Ukrajince. Vynaložené úsilí nepřišlo vniveč a my budeme hostit fotbalový svátek," uvedl předseda ukrajinského svazu Andrij Pavelko.

V této sezoně se finále Ligy mistrů odehraje v Cardiffu. Země bývalého východního bloku dosud hostily finále prestižní soutěže jen v roce 2008, kdy se hrálo v Moskvě.

UEFA rovněž rozhodla, že Superpohár se odehraje 14. srpna 2018 v Tallinnu na stadionu Lilleküla. O pořadateli finále Evropské ligy se rozhodne později.

Generálním sekretářem UEFA zůstane Theodore Theodoridis, který funkci vykonával dočasně poté, co předchozí sekretář Gianni Infantino byl zvolen prezidentem FIFA. Jeho setrvání navrhl Čeferin.

Výkonný výbor rovněž ocenil Island, Irsko, Severní Irsko a Wales za vystupování jejich fanoušků na letošním mistrovství Evropy. "Euro bylo oslavou fotbalu díky oddanosti fanoušků. UEFA tímto chce odměnit skupinu fanoušků, které během turnaje projevily největší nadšení a vášeň," řekl Čeferin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy