Liga mistrů: Baroš se proti Barceloně neprosadil

ip
19. 9. 2007 23:09
Liga mistrů pokračovala ve středu dalšími osmi zápasy
Cristiano Ronaldo a Nani děkují fanouškům za bouřlivé uvítání v Lisabonu, kde Manchester právě díky Ronaldovi vyhrál 1:0 | Foto: Reuters

Lisabon - Vítězstvím favorizovaných celků skončila ve středu většina úvodních zápasů Ligy mistrů. Zaváhal jedině italský mistr Inter Milán na horké turecké půdě v Istanbulu.

O vítězství Manchesteru United na hřišti Sportingu Lisabon rozhodl gól Cristiana Ronalda z 62. minuty. Ke skórování ho vyzval centrem z pravé strany Wesley Brown.

Pikantně on a jeho spoluhráč Nani vyrůstali a velký fotbal okusili právě na stadionu José Alvalade. Rudí ďáblové se tímto vítězstvím vyvarovali rozpačitému startu, který včera postihl Liverpool či Chelsea.

Ten ale ve středu zažil také vítěz Serie A - Inter Milán. Italský mistr si veze z Istanbulu porážku s tamějším Fenerbahce 0:1. O jedinou branku se krátce před koncem prvního poločasu postaral Brazilec Deivid.

Velká bitva se odehrála v glasgowském Ibrox parku. Domácí Rangers prohrávali v zápase s německým Stuttgartem od 56. minuty 0:1, když se prosadil kanonýr Gomez.

Jezdci se však z nepříznivého stavu rychle oklepali a o 6 minut později vyrovnali brankou Adama. O konečném vítězství rozhodl faul Fernanda Meiry na Huttona. Následný pokutový kop proměnil Jean Claud Darcheville.

Necelou půlhodinu si zahrál Ligu mistrů i Milan Baroš. V lyonském dresu nastoupil na Nou Campu proti Barceloně, když v 62. minutě vystřídal Belhaje. K ohrožení branky Victora Valdése se však nedostal. Španělský velkoklub zvítězil 3:0.

Po stejném výsledku se radoval klub, ve kterém hraje další Čech Tomáš Rosický. Ten narozdíl od Baroše nastoupil v základní sestavě Arsenalu. Jenže v 50. minutě za stavu 1:0 musel odstoupit pro zranění. Kanonýři nakonec zvítězili nad Sevillou 3:0 po brankách Fabregase, Van Persieho a nové letní posily Eduarda da Silvy.

V dalších zápasech zvítězilo AS Řím nad Dynamem Kyjev 2:0 a PSV Eindhoven si poradilo s CSKA Moskvou 2:1.

Výsledky 1.kolo:
Skupina E

FC Barcelona - Olympique Lyon 3:0 (1:0)
Branky: 21. Clerc (vl.), 82. Messi, 90+1. Henry  Rozhodčí: Busacca (Švýc.).

Glasgow Rangers - VFB Stuttgart 2:1 (0:0)
Branky: 62. Adam, 75. Darcheville z pen. - 56. Gómez  Rozhodčí: Farina (It.).

Skupina F
AS Řím - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)
Branky: 9. Perrotta, 70. Totti  Rozhodčí: Hamer (Lux.).

Sporting Lisabon - Manchester United 0:1 (0:0)
Branky: 62. Ronaldo  Rozhodčí: Fandel (Něm.).

Skupina G
Fenerbahce Istanbul - Inter Milán 1:0 (1:0)
Branky: 43. Deivid  Rozhodčí: Cantalejo (Špa.).

PSV Eindhoven - CSKA Moskva 2:1 (0:0)
Branky: 59. Lazovič, 80. Perez - 89. Vágner Love  Rozhodčí: Proenca (Por.).

Skupina H
Slavia Praha - Steaua Bukurešť 2:1 (1:1)
Branky: 13. Šenkeřík, 63. Belaid - 33. Vojan  Rozhodčí: Benquerenca (Por).

Arsenal Londýn - FC Sevilla 3:0 (1:0)
Branky: 27. Fabregas, 59.Van Persie, 90+3. Da Silva  Rozhodčí: Fröjdfeldt (Švéd.).