Arsenal porazil Sevillu, Rosický odkulhal

Martin Jůzek
19. 9. 2007 22:41
Arsenal po výhře nad Sevillou vede skupinu H
Emmanuel Adebayor v souboji s brankářem Sevilly Andresem Palopem. Arsenal v úvodu Ligy mistrů hostil doma Sevillu. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu Londýn v úvodním zápase Ligy mistrů nezaváhali, když ve středu večer porazili na domácí půdě španělskou Sevillu 3:0.

Londýnský klub se musel obejít bez kapitána Gallase, Lehmanna a Eboueho, ale ani absence těchto opor nedělala hře Arsenalu větší problém. Vítězi předchozích dvou ročníků Poháru UEFA nedali Kanonýři šanci.

Oba týmy začaly opatrně a bylo to znát. Místo ofenzivního fotbalu, který byl oběma trenéry před utkáním slibován, se spíše bojovalo ve středu hřiště. Domácí měli více ze hry, ale kromě několika nepřesných střel z mírné převahy nic nevytěžili.

Až přišla 27. minuta. Po přihrávce Tomáše Rosického se dostal ke střele Cesc Fabregas a se štěstím překonal gólmana Sevilly Palopa. Jeho pokus totiž tečoval hostující obránce Escude do protipohybu svého brankáře.

O chvíli později se dostal k nebezpečné hlavičce Kolo Touré, jenže jeho pokus se nevešel mezi tři tyče. Podobně na tom byl i španělský soupeř, který během prvního poločasu vystřelil na branku pouze jednou.

Hodně smolně skončil zápas pro Rosického. Český reprezentant se zranil v jednom ze soubojů a už ve 49. minutě odkulhal do šatny.

Krátce poté se do jedné z největších šancí Sevilly dostal Kanoute. V 56. minutě se útočník z Mali natahoval po míči, ale osamocen v pokutovém území na centr Alvese nedosáhl.

A přišel trest na druhé straně. Neuběhla ani hodina hry a pověst kanonýra opět potvrdil Robin van Persie. Z opakované standardní situace se po nepřehledné situaci v pokutovém území prosadil přízemní střelou ze tří metrů.

Arsenal vedl 2:0 a mohl pokračovat ve své tradiční hře. Naopak kouč španělského celku musel reagovat a dvakrát vystřídal. Přišli Keita a Renato, ofenzivu hostů příliš neoživili.

Definitivně mohl rozhodnout dvacet minut před koncem Adebayor, po milimetrovém centru od Sagny však hlavičkoval těsně vedle branky. Ale Sevilla už neměla dost sil překonat opatrnou obranu Arsenalu a naopak ještě v nastaveném čase inkasovala. Po akci na jeden dotek se trefil uzdravený Eduardo da Silva.

Favorizovaný londýnský celek se tak po prvních zápasech dostal na první pozici ve skupině H, druhé místo drží Slavia. Sevilla i Steaua jsou bez bodu na třetí, respektive čtvrté příčce.