Liberečtí fanoušci: Hrůza, ostuda! Čeká nás smutný podzim

Sport Sport
1. 8. 2014 12:49
Zatímco loni byly internetové diskuse libereckých fanoušků z větší části pozitivní a oslavné, na začátku nové sezony se atmosféra na diskusním fóru Slovanu Liberec povážlivě zhoršila.
Liberečtí fanoušci jsou v depresi, jejich tým zřejmě loňskou jízdu Evropskou ligou nezopakuje.
Liberečtí fanoušci jsou v depresi, jejich tým zřejmě loňskou jízdu Evropskou ligou nezopakuje. | Foto: ČTK

Liberec - Ostuda! Hrůza! Měli by jít z Rumunska pěšky! Bude hůř, teď začne výprodej! Čeká nás smutný podzim...

Zatímco loni byly internetové diskuse libereckých fanoušků z větší části pozitivní a oslavné, na začátku nové sezony se atmosféra na fanouškovském fóru Slovanu Liberec povážlivě zhoršila.

Po prohře libereckého celku 0:3 na hřišti rumunské Astry v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy jsou fanoušci rozezlení, naštvaní a odevzdaní.

Liberec ztrácí některé fanoušky

Nejenže už nepočítají s postupem do skupinové fáze evropské soutěže, jsou i smířeni s dalším poklesem kvality kádru a rozprodejem nejlepších hráčů. Někteří dokonce zvažují, že podještědský tým přestanou podporovat.

"Po dnešní blamáži už na fotbal nejdu, ztratili dalšího fanouška. Už jsem dost váhal, zdali jít na zápas s Příbramí, poté co jsem viděl toho Slováka, jak žvýká v pozápasovém hodnocení utkání, ale dnešní odevzdaný výkon bez jakéhokoliv nasazení mě odradil definitivně a na hodně dlouho, ne-li napořád," napsal příznivec s nickem libereczek na webové stránky klubu.

"Naši fotbalisté budou určitě rádi, že zápas nebyl v televizi. Stačilo tu hrůzu poslouchat, nedej bože kdyby obyčejný fanoušek měl k dispozici i obrazovou stopu," přidal se další liberecký fanda. "Tohle je vrchol! Ano, můžeme vypadnout, ale po nějakém výkonu, ne potom, co si tam vyjeli na rekreaci," doplnil Bono.

Trenér Slovák terčem silné kritiky

Častým terčem kritiky je hlavní trenér Slovanu Samuel Slovák, který podle většiny fanoušků nedokáže z týmu dostat to, co jeho předchůdci, tedy Jaroslav Šilhavý a David Vavruška.

"Hrozná ostuda, a to nejen dnes. Hra bez systému, obrana nejhorší, co jsem tu zažil. Jarda Šilhavý se teď musí smát a pochválit se, co s takovými jelity dosáhl," píše diskutující johnleclair23.

"Okamžitě vyhodit toho žvýkajícího 'trenéra', co vymyslel za taktiku, že ani nevystřelíme na bránu a nedokážeme si přihrát. Takhle laxní fotbal je něco strašného, Vavruška hráče aspoň donutil se pohybovat a jezdit po pr**li," zní reakce jiného.

Většina názorů na slovenského lodivoda se nese v podobném duchu. "Slovák byl špatná volba, selhal. Měl k práci výborné podmínky, nemůže se vymlouvat. V podstatě zkazil celou sezonu, na trénování tak kvalitního klubu nemá," píše tony777.

Příznivci snižují loňské úspěchy klubu

Fanoušci také často snižují loňský úspěch v Evropské lize a připisují jej spíše štěstí, které se nyní od Liberce odklonilo.

"Přiznejme si, že letos jsme v Evropské lize omylem, vlastně náhodně. A končí to rychle, jak se dalo čekat. Jen naivka mohl věřit v megazázrak číslo dva."

"Tohle je realita, takhle jsme hráli i loni, jen jsme měli brutální štěstí, které se nás nemohlo držet pořád," míní martin.deckel.

"To, co předvedli v Rumunsku, se tu stalo a opakovaně. Jen jsme měli ranec štěstí, když jsme dokázali například z Udine přivézt snový výsledek. Takhle mizerně hrajeme už dlouho, jenže se to dlouho zakrývalo výsledky," podotýká Alidas.

Minulé úspěchy vs. současné rozčarování

Majitele klubu Ludvíka Karla, který do klubu pravděpodobně pumpuje o poznání menší finanční částky než v minulosti, se diskutující zpravidla zastávají.

"Karla bych já osobně nikdy nekritizoval, všechny úspěchy jsou hlavně jeho zásluhou. Kritizuji pouze jednotlivé výkony hráčů, které jsou dle mého tak špatné proto, že trenér týmu nevnukl svou koncepci a nějaký herní obraz. Za Šilhavého byly obrazem týmu protiútoky, za Vavrušky obrovské nasazení a bojovnost, ale za Slováka není nic," vysvětluje libereczek.

S úctou k minulým úspěchům se ale mísí současné rozčarování. Klub podle fanoušků neinvestuje dost na kvalitní hráče. Po předpokládaném vypadnutí z Evropské ligy pak příznivci očekávají ještě zhoršení současné situace.

Cena za každoroční výprodej kádru

"Sháníme hráče zadarmo nebo za pár korun a dneska se prostě projevilo, že ty kluby, které investují do hráčů desítky miliónů, nejsou takoví blbci, jak tu mnozí psali, ale že dlouhodobě prostě mají lepší výsledky," píše Mikeee.

"Jsme venku, cena za nesehranost a každoroční výprodej s nákupem deseti nových neprověřených, ale prý nadějných hráčů zaplacena. Je čas na experimenty za účelem budování nové kostry týmu z těch, co na to mají a my na ně máme," dodává mab.

"Každý rok prodáme půl týmu, sponzora nemáme a vedení je furt v klidu. Možná by se chtělo nad tím zamyslet," míní eraser. "Takže Pavelka jde po kvalifikaci o Evropskou ligu do Sparty. Teď už ho Karl nepotřebuje, když budeme hrát jen ligu," naznačuje další fanoušek reálnou možnost prodeje největší liberecké opory.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Britský premiér Boris Johnson podle svého exporadce Dominika Cummingse věděl o tom, že se v jeho rezidenci během koronavirové uzávěry konal večírek

Cummings uvedl, že je ochotný to odpřisáhnout. Svého někdejšího nadřízeného tak obvinil ze lhaní v parlamentu, napsala agentura Reuters.

Novináři z britských médií doposud informovali, že v Johnsonově sídle v Downing Street 10 nebo na dalších místech se v období od května 2020 do loňského dubna konalo nejméně 11 společenských setkání. Šlo o období, kdy nejen v Anglii kvůli pandemii covidu-19 platila přísná omezení mezilidských kontaktů.

Johnson se minulý týden omluvil v parlamentu za to, že se předloni 20. května zúčastnil setkání, kam si lidé měli donést vlastní alkohol. Tvrdil ovšem, že myslel, že jde o pracovní schůzku. Dominic Cummings, architekt britského odchodu z Evropské unie a bývalý Johnsonův blízký poradce, z Downing Street odešel v atmosféře rozjitřených emocí v listopadu 2020. Nyní na twitteru uvedl, že premiér souhlasil s tím, aby se večírky konaly. "Nejen já, ale další svědci by odpřisáhli, že takto se věci děly," napsal Cummings.

před 8 minutami

Portugalská komise pro vyšetřování případů sexuálního zneužívání nezletilých v církvi dostala za pět dní 102 oznámení

Vytvoření nezávislé komise k vyšetřování případů sexuálního zneužívání nezletilých v církvi oznámila portugalská biskupská konference loni v listopadu. Před týdnem zveřejnila tato komise plán své práce. Zabývat se chce činy od 50. let minulého století, které mohli spáchat představitelé církve či její zaměstnanci například v církevních školách. Oznámení lze podávat telefonicky, mailem či přes zabezpečenou webovou stránku. Komise bude prověřovat i případy, na něž upozornila média či různé organizace.

Komise má fungovat rok a svá zjištění pak předá justici. Kromě psychiatra Pedra Strechta ji tvoří socioložka Ana Nunesová, exministr spravedlnosti Álvaro Laborinho Lúcio, psychiatr Daniel Sampaio, rodinná terapeutka Filipa Tavaresová a filmařka Catarina Vasconcelosová.

Aktualizováno před 36 minutami

Ničeho nelituji, vzkázal z vězení Navalnyj rok po svém zatčení

Maskovaný muž v pondělí v podvečer přepadl pobočku banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Na personál namířil krátkou střelnou zbraň a dožadoval se vydání peněz. Z banky si odnesl větší částku, její výši policie neupřesnila. Událost se obešla bez zranění, po pachateli kriminalisté pátrají, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. O jakou banku šlo, neuvedla. V Máchově ulici je pobočka Moneta Money Bank.

Událost se stala kolem 17:30. "Do banky vešel muž ve věku 30 až 40 let, asi 180 centimetrů vysoký. Na hlavě měl kuklu, takže mu byly vidět jen oči. Hovořil česky a dožadoval se vydání finanční hotovosti," řekla mluvčí. Pachatel měl podle ní na sobě šedou pláštěnku, černé kalhoty a černé boty.

Kriminalisté po muži pátrají, pomáhají jim psovodi se služebními psy. "Na místě je několik hlídek, které prohledávají okolí," uvedla Schneeweissová. Policisté zároveň vyhodnocují kamerové záznamy a prověřují, zda měl pachatel funkční zbraň, nebo mohlo jít o maketu.

Muž si podle mluvčí peníze odnesl v igelitové tašce nebo pytli. Jak velkou částku odcizil, policie neuvedla. Schneeweissová pouze řekla, že šlo o větší obnos. Přesná částka se podle ní musí ještě vyčíslit, více informací by policie mohla zveřejnit v úterý. Pokud se jí do té doby nepodaří chytnout pachatele, policisté zveřejní také záznamy z kamer.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Útočník přepadl se zbraní v ruce banku v Mladé Boleslavi, policie po něm pátrá

Maskovaný muž v pondělí v podvečer přepadl pobočku banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Na personál namířil krátkou střelnou zbraň a dožadoval se vydání peněz. Z banky si odnesl větší částku, její výši policie neupřesnila. Událost se obešla bez zranění, po pachateli kriminalisté pátrají, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. O jakou banku šlo, neuvedla. V Máchově ulici je pobočka Moneta Money Bank.

Událost se stala kolem 17:30. "Do banky vešel muž ve věku 30 až 40 let, asi 180 centimetrů vysoký. Na hlavě měl kuklu, takže mu byly vidět jen oči. Hovořil česky a dožadoval se vydání finanční hotovosti," řekla mluvčí. Pachatel měl podle ní na sobě šedou pláštěnku, černé kalhoty a černé boty.

Kriminalisté po muži pátrají. "Na místě je několik hlídek, které prohledávají okolí," uvedla Schneeweissová. Policisté zároveň zjišťují, zda měl pachatel funkční zbraň, nebo mohlo jít o maketu.

Další zprávy