Leverkusen opět vede Bundesligu, Štajnerův gól nestačil

31. 1. 2010 19:44
Bayern Mnichov - Mohuč 3:0, Hannover - Norimberk 1:3
Bayern Mnichov se raduje z vedení v Bundeslize.
Bayern Mnichov se raduje z vedení v Bundeslize. | Foto: Reuters

Mnichov - Výtečnou sérii po bídném startu do sezony prožívají hráči Bayernu Mnichov. Díky sobotnímu vítězství 3:0 nad Mohučí si totiž připsali již sedmou ligovou výhru v řadě.

Svěřenci kouče Louise van Gaala tak jeden den vedli tabulku nejvyšší německé soutěže.

Vítězství nad Mohučí se ale nerodilo snadno. Bayern sice byl lepší, avšak ve 33. minutě neproměnil penaltu brankář domácích Jorg Butt a až do 58. minuty držela Mohuč remízu.

Jenže pak se po centru Arjena Robbena trefil van Buyten a o sedmnáct minut později přidal uklidňující gól Mario Gomez. Výhru a krátkodobé vedení v Bundeslize pečetil trefou z přímého kopu v 86. minutě Robben.

Do čela soutěže se ale také tlačí Schalke 04, které v sobotu porazilo díky brankám Kuranyiho a Schmitze Hoffenheim 2:0, a na Mnichovské ztrácí na třetím místě jediný bod.

Před nimi ovšem zůstává letos hodně suverénní Bayer Leverkusen, který v neděli zdolal Freiburg.

Lídr Bundesligy zažil výbornou pětiminutovku, během níž nastřílel soupeři tři góly. Nejprve se v 36. minutě trefil Kiessling, krátce nato skóroval Derdiyok, vše dovršil obránce Hyypiä. Hosté ve druhé půli už jen snížili na konečných 1:3.

V dresu vítězů odehrál celý zápas Michal Kadlec.

Štajnerův gól nestačil

V důležitém záchranářském souboji nestačila Hannoveru ani šestá branka Jiřího Štajnera v sezoně k úspěchu nad Norimberkem.

Štajner si na tvrdý fotbal v Německu zvykl
Štajner si na tvrdý fotbal v Německu zvykl | Foto: Reuters

Štajnera, který ranou do horní poloviny branky v 65. minutě snižoval na 1:2, totiž zcela zastínil hostující Albert Bunjaku, jenž svému týmu hattrickem vystřílel tři body.

Oba týmy se však nadále pohybují v sestupovém pásmu, Hannover je 16. a Norimberk je o bod za ním na příčce 17.

Poslední pozici nadále okupuje Hertha Berlín Jaroslava Drobného, která doma remizovala s Bochumí 0:0 a získala teprve jedenáctý bod v sezoně.

Divokou přestřelku viděli diváci v Mönchengladbachu, kde domácí nakonec přehráli Werder Brémy 4:3. Hosté přitom dvakrát v zápase prohrávali o tři branky, ale nesložili zbraně a až do poslední minuty se Borussia musela strachovat o výsledek.

V neděli porazil Stuttgart fotbalisty Dortmundu 4:1, ačkoliv ještě čtvrthodiny před koncem drželi hosté remízu 1:1.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Bayern Mnichov - Mohuč 3:0 (58. Van Buyten, 75. Gómez, 86. Robben), Frankfurt - Kolín nad Rýnem 1:2 (76. Chris - 59. Maniche, 84. Petit), Hannover - Norimberk 1:3 (65. Štajner - 30., 64. a 69. Bunjaku), Hertha Berlín - Bochum 0:0, Mönchengladbach - Brémy 4:3 (18. a 35. Bobadilla, 4. Reus, 13. Colautti - 26. Özil, 40. Pizarro, 85. Frings), Schalke - Hoffenheim 2:0 (19. Kuranyi, 49. Schmitz), Stuttgart - Dortmund 4:1 (14. vlastní Santana, 77. Kuzmanovič, 88. Marica, 89. Träsch - 55. Barrios), Leverkusen - Freiburg 3:1 (36. Kiessling, 37. Derdiyok, 40. Hyypiä - 66. Bastians).