"Vrah Lišek." Leicester nestačil na Tottenham, dva góly dal opět Harry Kane

19. 7. 2020 19:09
Fotbalisté Leicesteru podlehli Tottenhamu 0:3 a po dohrání kompletního programu 37. kola mohou přijít o čtvrté místo zajišťující účast v Lize mistrů.
Harry Kane nastřílel do sítě Leicesteru dva góly a kdyby mu rozhodčí neodvolali tuto trefu, mohl se radovat z hattricku. | Foto: Reuters

Tottenham o třetí výhře v řadě rozhodl už v úvodním dějství. Nejprve si srazil James Justin do vlastní sítě střelu Son Hung-mina a v 37. a 40. minutě přidal dvě trefy z protiútoků Harry Kane. "Lišky" jsou pro anglického kanonýra oblíbeným soupeřem, v kariéře jim nasázel ve 14 utkáních 16 branek.

Leicester přijde o čtvrtou příčku v případě bodového zisku Manchesteru United v úterním souboji s West Hamem. "Kohouti" se posunuli na šesté, pohárové místo o dva body před Wolverhampton, který má pondělní zápas s Crystal Palace k dobru.

Bournemouth podlehl Southamptonu 0:2 a po 22. porážce v sezoně se na předposlední pozici přiblížil sestupu. Domácí inkasovali v 41. minutě od útočníka Dannyho Ingse. Druhý nejlepší střelec celé soutěže se uvolnil na hranici vápna a technickou střelou zaznamenal 21. ligovou branku v sezoně. Po hodině hry zneškodnil brankář Aaron Ramsdale Ingsovu penaltu.

Ve druhém poločase měly oba celky spoustu šancí a ve čtvrté minutě nastavení dokonce dostal domácí Sam Surridge míč do sítě, videorozhodčí ale odhalil těsný ofsajd. Vzápětí na druhé straně přidal pojistku Che Adams.

Bournemouth stále ztrácí z 19. místa tři body na Watford. Pokud ten v následujících dvou zápasech uhraje alespoň bod, Bournemouth po pěti sezonách mezi elitou sestoupí do druhé ligy.

Anglická fotbalová liga - 37. kolo: Bournemouth - Southampton 0:2 (41. Ings, 90.+8 Adams), Tottenham - Leicester 3:0 (37. a 40. Kane, 6. vlastní Justin).

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.